Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Wytaczamy walkę wypadaniu włosów

Wytaczamy walkę wypadaniu włosów

dodane 2014-03-17 11:33

Piękne, mocne i błyszczące włosy to ideał, o którym marzą nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. Nic dziwnego - błyszcząca, zadbana fryzura, podobnie jak zdrowa skóra, to nasza wizytówka, która buduje tak ważny dla każdego wizerunek. Co możemy zrobić, by zapewnić włosom to, czego potrzebują, i cieszyć się ich wspaniałą kondycją? Okazuje się, że wiele zależy od nas!

Osłabienie włosów, a także problemy z ich nadmiernym wypadaniem są dziś powszechne i wynikają z wielu różnorodnych czynników, które nie zawsze dadzą się wyeliminować z życia współczesnego człowieka. Dlatego chcąc poprawić stan naszych włosów, dobrze jest  znać potencjalnych ?wrogów? i pamiętać o właściwej pielęgnacji, która nie tylko zminimalizuje ich negatywny wpływ, ale dodatkowo wpłynie wzmacniająco i regenerująco na stan naszych włosów.

Unikaj stresu

Problem z włosami pojawia się, kiedy tracimy ich ponad 100 dziennie. Za  taki stan rzeczy w dużej mierze odpowiedzialne są niedobory snu, przemęczenie i stres. Co 10. włos wypada z powodu stresu. Nic dziwnego ? w wyniku długo utrzymującego się napięcia organizm traci wiele cennych mikroelementów, takich jak m.in. magnez, potas czy krzem, oraz witamin ? ich niedobory są jedną z głównych przyczyn problemu.

Zadbaj o zdrowe odżywianie

Jeśli niedobory żywieniowe nie są na bieżąco uzupełniane, mogą doprowadzić do załamania równowagi w organizmie, co odbija się wyraźnie na stanie włosów czy rzęs, które np. podczas niekontrolowanego odchudzania tracą swój zdrowy wygląd i zaczynają wypadać. W takiej sytuacji niezmiernie ważne jest przeciwdziałanie tej tendencji zanim będzie za późno i zadbanie o regenerację włosów oraz o to, by wszystkie odrosły.

Inne przyczyny kłopotów z włosami

Często zdarza się, że przyczyną nadmiernego wypadania włosów są zaburzenia hormonalne (np. nad- i niedoczynnośc tarczycy, niedobór estrogenów), choroby (np. łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry, łupież, grzybica, choroby nowotworowe, choroby zakaźne), stosowana terapia farmakologiczna (np. chemioterapia, leki przeciwzakrzepowe, retinoidy, niektóre antybiotyki),  czy nawet nieodpowiednia pielęgnacja włosów (np. częste farbowanie, prostowanie, trwała ondulacja, preparaty do stylizacji). Dobrze jest w tym czasie  zadbać o kondycję włosów, stosując skuteczne preparaty zapewniające  ich ochronę i wzmocnienie podczas codziennej pielęgnacji oraz wspomagając odżywienie włosów od wewnątrz w postaci  suplementu diety o odpowiednio dobranej kompozycji składników aktywnych.

Wybierz produkty do głębokiej regeneracji

Okazuje się, że innowacyjne preparaty Dermena do pielęgnacji włosów hamują ich nadmierne wypadanie, a stosowane równocześnie z  suplementem diety Dermena Complex przynoszą najbardziej oczekiwane efekty, uzupełniając nawzajem swe działanie. Produkty pielęgnacyjne do włosów i rzęs marki Dermena działają bezpośrednio na włosy i skórę głowy, wzmacniając je i odżywiając, a także pośrednio ? od wewnątrz, dostarczając w postaci suplementu diety wszystkie potrzebne dla ich zdrowia składniki.

Poznaj działanie preparatów Dermena

  • hamują nadmierne wypadanie włosów
  • stymulują odrastanie nowych
  • wzmacniają strukturę włosa
  • poprawiają stan skóry głowy
  • wzmacniają mieszki włosowe

Oferta dla kobiet i mężczyzn

Utrata włosów jest zjawiskiem bardzo powszechnym i dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn we wszystkich grupach wiekowych. Problem ten dotyka blisko 2/3 populacji męskiej oraz znacznej liczby kobiet. Dermena to innowacyjna i specjalistyczna linia preparatów kompleksowo podchodzących do problemu nadmiernie wypadających i osłabionych włosów. Odpowiada na potrzeby zarówno kobiet, jak i mężczyzn, oferując szeroką gamę  produktów o unikalnym składzie.

Unikalna receptura dla Ciebie

W innowacyjnej recepturze produktów marki Dermena wykorzystano opatentowaną substancję czynną pochodzenia witaminowego, która poprawia mikrokrążenie skóry głowy i wzmacnia mieszek włosowy. Wpływa na jego odżywienie, wydłużając cykl życia włosa w fazie intensywnego wzrostu i stymulując odrastanie włosów. Chroni przed powstawaniem podrażnień i utrzymuje skórę głowy w dobrej kondycji. W efekcie hamuje wypadanie włosów, wzmacnia je i sprawia, że odzyskują zdrowy wygląd i blask.

Pigułka przeciwko siwieniu włosów może być niebezpieczna, ostrzegają lekarze

Boski i piękny George Clooney może wykorzystywać swój seksowny wizerunek typu „pieprz-i-sól”, ale większość mniej sławnych śmiertelników woli unikać siwych włosów tak długo, jak to możliwe. To właśnie dlatego gigant w branży kosmetycznej, firma L’Oreal, która ostatnio ogłosiła, i... czytaj więcej

Objawy łysienia całkowitego

Objawy łysienia całkowitego, czyli jednego z rodzajów łysienia są bardzo specyficzne. Jednak przyczyny samej choroby nie są znane. Podobna sytuacja jest w przypadku leczeniu, które nie daje pewności wyleczenia i przywrócenia włosów. czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Zaczerwienienie oczu. Zobacz, co może oznaczać

Zaczerwienienie oczu. Zobacz, co może oznaczać

Powodem zaczerwienienia oczu niekoniecznie muszą być choroby oka ... »

Najnowsze objawy

Tagi

Aktualności