Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Szpital w Pittsburghu wszczepia sztuczne serce

Szpital w Pittsburghu wszczepia sztuczne serce

dodane 2012-02-26 09:03

Chirurdzy ze szpitala w Pittsburghu w Stanach Zjednoczonych odnieśli sukces: udało im się przeszczepić pierwsze w tym regionie sztuczne serce. O tym sukcesie dowiadujemy się zarówno z Pittsburgh Tribune-Review , jak i z Pittsburgh Post-Gazette , które donosiły o operacji w swoich internetowych wersjach.

A konkretniej, o tym niezwykłym wydarzeniu powiadomił szpital Allegheny General Hospital. Lekarze z tego szpitala powiedzieli, że z powodzeniem dokonali implantacji sztucznego serca, znanego pod nazwą SynCardia Temporary Total Artificial Heart, u sześćdziesięciodwuletniego mężczyzny, który ucierpiał z powodu ciężkiego ataku serca.

Operacja ta miała miejsce 17 lutego 2012 roku. Mężczyzna, którego nazwiska nie ujawniono, zdaniem chirurgów ma się mieć świetnie.

Amerykańskie władze zdrowotne zatwierdziły SynCardia Temporary Total Artificial Heart do przeszczepów dla pacjentów, którzy cierpią z powodu końcowego stadium niewydolności dwóch zastawek serca. 

Sztuczne typowe serce jest zasilane maszynerią ważącą 200 kilogramów, która wymaga, żeby pacjent pozostawał w szpitalu. Szpital Allegheny General Hospital jest jedną z trzydziestu tego typu placówek w Stanach Zjednoczonych, które biorą udział w klinicznej próbie nad przenośną wersją tej maszynerii, ważącej „zaledwie” 7 kilogramów, która pozwoliłaby pacjentom pozostawać w domu, w oczekiwaniu na dawcę serca.

W skali całego narodu, już 23 osoby otrzymały to przenośne urządzenie. Rekordowa ilość czasu, przez jaki pacjent żył z SynCardia Temporary Total Artificial Heart wynosi 46 miesięcy.

Urządzenie to może być środkiem ratującym życie pacjentów, dla których jedyną opcją jest natychmiastowa transplantacja serca, mówi doktor Stephen Bailey, dyrektor szpitala Allegheny General Hospital, na wydziale chirurgii serca.
data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Zawroty głowy - co mogą oznaczać?

Zawroty głowy - co mogą oznaczać?

Zawroty, wirowanie otoczenia ... Sprawdź! »

Najnowsze objawy

Tagi

Aktualności