Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Szczepionka przeciwko otyłości?

Szczepionka przeciwko otyłości?

dodane 2012-07-13 11:43

Szczepionka mogąca zredukować masę ciała oraz ograniczyć przybieranie na wadze u osób otyłych została przetestowana z sukcesem na myszach. Rezultaty zostały opublikowane w przeglądzie naukowym Journal of Animal Science and Biotechnology.

Sposób działania szczepionki opiera się na poprzednich pracach, które udowodniły, iż podawanie egzogennego hormonu wzrostu ma korzystne działanie na wagę.

Badacze opracowali szczepionkę, działającą przeciwko somtostatynie, która jest naturalnym inhibitorem uwalniania hormonu wzrostu.

Podając myszom szczepionkę antysomatostatynową badacze zaobserwowali wzrost poziomu hormonu wzrostu oraz wzrost powiązanego hormonu, czyli IGH1.

Następnie opracowali dwa rodzaje serum: JH17 oraz JH18, na podstawie tego samego składnika aktywnego, ale w różnych dawkach. Myszom podano 2 zastrzyki, z 22-dniową przerwą.

Gryzonie były karmione dietą bogatą w tłuszcze (60%) przez osiem tygodni przed badaniem, a także w jego trakcie. Cztery dni po pierwszym zastrzyku stwierdzono utratę wagi o 12,2% u myszy JH17 oraz o 13,1% u myszy JH18.

Po drugim zastrzyku, waga myszy zmniejszyła się jeszcze o 2,1% dla JH17 oraz 1,8% dla JH18.

Dziesięć dni po ostatnim zatrzyku, myszy odzyskały swoją wagę początkową – w odróżnieniu od gryzoni z grupy kontrolnej, które przytyły średnio o 4,1g w stosunku do swojej wagi z początku doświadczenia (normalna mysz waży średnio 20 – 50g).

Naukowcy przeprowadzili również testy krwi, które wykazały obecność przeciwciał anty-somatostatynowych, między 4 i 10 dniem po szczepieniu. Potwierdza to, że nowa szczepionka działa, choć przeciwciała te nie żyją zbyt długo.

Otyłość: nowe geny predyspozycji do otyłości zidentyfikowane u dziecka

Według nowego badania, naukowcom udało się zidentyfikować dwa nowe geny, które predysponują do otyłości u dziecka. Odkrycie to przenosi nowe wiadomości na temat potencjalnych przyczyn tej choroby. czytaj więcej

Leki przeciwko otyłości wymagają badań w kierunku ryzyka dla serca

Jak stwierdziły amerykańskie władze zdrowotne, niezbędne są badania nad nowymi lekami przeciwko otyłości, które sprawdzą, czy leki te nie zagrażają zdrowiu serca. Będzie to dodatkowym wymogiem dla producentów tego typu leków, którzy starają się o zatwierdzenie swoich produktów przez amerykańską agen... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy