Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Wzrost zachorowań na raka o 75% do 2030 roku!

Wzrost zachorowań na raka o 75% do 2030 roku!

dodane 2012-06-04 11:59

Liczba przypadków raka ma wzrosnąć o 75% na całym świecie do 2030 roku. Jest to zła nowina, zwłaszcza kiedy uświadomimy sobie, że każdego roku choroba ta zabija ponad 7 500 000 ludzi. Jak twierdzą badacze, największy wzrost zostanie odnotowany prawdopodobnie w najbiedniejszych krajach. Czy do 2030 roku naukowcom uda się odkryć nowe sposoby na leczenie wszystkich odmian nowotworów?


Prace te ukazały się w przeglądzie naukowym The Lancet Oncology.

Już dzisiaj nowotwory stanowią pierwszą przyczynę zgonów w większości krajów bogatych.

Prospektywne badanie, przeprowadzone przez badaczy z CIRC (Centre International de Recherche Sur le Cancer, Międzynarodowe Centrum Badań nad Rakiem przy Światowej Organizacji Zdrowia) w Lyon we Francji, przewiduje 75-procentowy wzrost zachorowalności na nowotwory w ciągu najbliższych dwudziestu lat na całym świecie.

Jak podkreślają badacze, w krajach rozwijających się zachorowalność na raka może wzrosnąć o około 78%. Liczba ta dotyczy przede wszystkim Chin, Brazylii oraz Indii. Te trzy kraje prezentują ogromną większość populacji żyjącej w czterech państwach, tworzących grupę znaną pod nazwą BRIC (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny).

Jeżeli zaś chodzi o inne kraje rozwijające się, a także te, których sytuacja jest nieco lepsza, zachorowalność na nowotwory ma wzrosnąć aż o ... 93%!

- Wszystkie te kraje powinny zdecydowanie zaobserwować spadek zachorowalności na nowotwory pochodzenia wirusowego, takich jak rak szyjki macicy. Jednakże, na pewno ucierpią z powodu znaczącego wzrostu zachorowalności na nowotwory związane z zachodnim stylem życia, do których grupy należą: rak piersi, rak prostaty oraz rak jelita grubego - podkreśla doktor Freddie Bray, jeden z autorów tego badania.

Coraz więcej przypadków raka piersi, prostaty i płuc

Naukowcy dodają jeszcze, że szczególnie dwa typy nowotworów – piersi i prostaty – są tymi, które zdają się występować coraz częściej we wszystkich krajach, niezależnie od poziomu życia.

Natomiast, zachorowalność na raka żołądka oraz na raka szyjki macicy powinna zmniejszyć się w krajach rozwijających się oraz w krajach bogatych. Programy szczepień oraz wczesnego wykrywania, które zostały opracowane i wdrożone w życie w tych dwóch grupach krajów, przynoszą pożadane efekty.

Jak donoszą badania zachorowalność na raka płuc ma tendencje spadkowe pośród mężczyzn w najbogatszych krajach. Natomiast, liczba przypadków tego nowotworu pośród kobiet powinna wzrosnąć w ciągu najbliższych lat.

- W krajach rozwijających się oraz w krajach w dość dobrej sytuacji, rak płuc stanie się jednym z najbardziej rozpowszechnionych nowotworów, o ile państwa te nie wdrożą jak najszybszej kontroli nikotynizmu - wyjaśnia Freddie Bray.

Autorzy raportu opierali się na bazie danych Globocan, opracowanej i rozwiniętej przez centrum CIRC.

Hipotezy wysnuwane przez naukowców dotyczą zmian w zachorowalności na różne nowotwory w odniesieniu do zmian demograficznych oraz w stylu życia przewidywanych w różnych krajach, które zostały wzięte pod uwagę w tym projekcie.

Rak: 365 000 nowych przypadków w 2011 roku, według INVS

W 2011 roku, 365 000 osób we Francji usłyszy, że ma raka. Tak przynajmniej przewiduje francuski instytut nadzoru sanitarnego. Statystyki te przedstawiają lekki wzrost – o 2,2% -  w stosunku do 2010 roku. czytaj więcej

Rak jelita grubego: nowy test przepowiadający ryzyko

Francuskie badaczki z instytutu INSERM właśnie opracowały test, który pozwala przewidzieć ryzyko zachorowania na raka jelia grubego u pacjentów, którzy przeszli operację z powodu łagodnych polipów. Test ten opiera się na obecności proteiny nazywanej progastryną.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Jesteśmy tym, co musimy spożywać

Jeszcze więcej szkodliwej chemii w żywności i redukcji warzyw w diecie. Jeszcze więcej.......

21-07-2012 23:49

~niezależny obserwator

leczenie ?

Naukowcy g.... znajdą, bo rak nie jest chorobą, tylko skutkiem niedoboru witaminy B17. Lekarze doskonale o tym wiedzą, ale o tym nie mówią, bo na witaminie...

21-07-2012 15:39

~dev

Dodaj komentarz

Gorący temat

Ból stawów lub ich okolicy. To Może być choroba reumatyczna

Ból stawów lub ich okolicy. To Może być choroba reumatyczna

Zobacz jakie sa najczęstsze objawy chorób reumatycznych »

Najnowsze objawy

Tagi

Aktualności