Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Wzrost zachorowań na raka o 75% do 2030 roku!

Wzrost zachorowań na raka o 75% do 2030 roku!

dodane 2012-06-04 11:59

Liczba przypadków raka ma wzrosnąć o 75% na całym świecie do 2030 roku. Jest to zła nowina, zwłaszcza kiedy uświadomimy sobie, że każdego roku choroba ta zabija ponad 7 500 000 ludzi. Jak twierdzą badacze, największy wzrost zostanie odnotowany prawdopodobnie w najbiedniejszych krajach. Czy do 2030 roku naukowcom uda się odkryć nowe sposoby na leczenie wszystkich odmian nowotworów?


Prace te ukazały się w przeglądzie naukowym The Lancet Oncology.

Już dzisiaj nowotwory stanowią pierwszą przyczynę zgonów w większości krajów bogatych.

Prospektywne badanie, przeprowadzone przez badaczy z CIRC (Centre International de Recherche Sur le Cancer, Międzynarodowe Centrum Badań nad Rakiem przy Światowej Organizacji Zdrowia) w Lyon we Francji, przewiduje 75-procentowy wzrost zachorowalności na nowotwory w ciągu najbliższych dwudziestu lat na całym świecie.

Jak podkreślają badacze, w krajach rozwijających się zachorowalność na raka może wzrosnąć o około 78%. Liczba ta dotyczy przede wszystkim Chin, Brazylii oraz Indii. Te trzy kraje prezentują ogromną większość populacji żyjącej w czterech państwach, tworzących grupę znaną pod nazwą BRIC (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny).

Jeżeli zaś chodzi o inne kraje rozwijające się, a także te, których sytuacja jest nieco lepsza, zachorowalność na nowotwory ma wzrosnąć aż o ... 93%!

- Wszystkie te kraje powinny zdecydowanie zaobserwować spadek zachorowalności na nowotwory pochodzenia wirusowego, takich jak rak szyjki macicy. Jednakże, na pewno ucierpią z powodu znaczącego wzrostu zachorowalności na nowotwory związane z zachodnim stylem życia, do których grupy należą: rak piersi, rak prostaty oraz rak jelita grubego - podkreśla doktor Freddie Bray, jeden z autorów tego badania.

Coraz więcej przypadków raka piersi, prostaty i płuc

Naukowcy dodają jeszcze, że szczególnie dwa typy nowotworów – piersi i prostaty – są tymi, które zdają się występować coraz częściej we wszystkich krajach, niezależnie od poziomu życia.

Natomiast, zachorowalność na raka żołądka oraz na raka szyjki macicy powinna zmniejszyć się w krajach rozwijających się oraz w krajach bogatych. Programy szczepień oraz wczesnego wykrywania, które zostały opracowane i wdrożone w życie w tych dwóch grupach krajów, przynoszą pożadane efekty.

Jak donoszą badania zachorowalność na raka płuc ma tendencje spadkowe pośród mężczyzn w najbogatszych krajach. Natomiast, liczba przypadków tego nowotworu pośród kobiet powinna wzrosnąć w ciągu najbliższych lat.

- W krajach rozwijających się oraz w krajach w dość dobrej sytuacji, rak płuc stanie się jednym z najbardziej rozpowszechnionych nowotworów, o ile państwa te nie wdrożą jak najszybszej kontroli nikotynizmu - wyjaśnia Freddie Bray.

Autorzy raportu opierali się na bazie danych Globocan, opracowanej i rozwiniętej przez centrum CIRC.

Hipotezy wysnuwane przez naukowców dotyczą zmian w zachorowalności na różne nowotwory w odniesieniu do zmian demograficznych oraz w stylu życia przewidywanych w różnych krajach, które zostały wzięte pod uwagę w tym projekcie.

Rak: 365 000 nowych przypadków w 2011 roku, według INVS

W 2011 roku, 365 000 osób we Francji usłyszy, że ma raka. Tak przynajmniej przewiduje francuski instytut nadzoru sanitarnego. Statystyki te przedstawiają lekki wzrost – o 2,2% -  w stosunku do 2010 roku. czytaj więcej

Rak jelita grubego: nowy test przepowiadający ryzyko

Francuskie badaczki z instytutu INSERM właśnie opracowały test, który pozwala przewidzieć ryzyko zachorowania na raka jelia grubego u pacjentów, którzy przeszli operację z powodu łagodnych polipów. Test ten opiera się na obecności proteiny nazywanej progastryną.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Jesteśmy tym, co musimy spożywać

Jeszcze więcej szkodliwej chemii w żywności i redukcji warzyw w diecie. Jeszcze więcej.......

21-07-2012 23:49

~niezależny obserwator

leczenie ?

Naukowcy g.... znajdą, bo rak nie jest chorobą, tylko skutkiem niedoboru witaminy B17. Lekarze doskonale o tym wiedzą, ale o tym nie mówią, bo na witaminie...

21-07-2012 15:39

~dev

Dodaj komentarz

Gorący temat

Obniżanie ciśnienia bez leków

Obniżanie ciśnienia bez leków

Niefarmakologiczne leczenie nadciśnienia tętniczego ... »

Najnowsze objawy

Tagi

Aktualności