Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Podwójna korzyść: lek przeciwko nadciśnieniu tętniczemu

Podwójna korzyść: lek przeciwko nadciśnieniu tętniczemu

dodane 2011-11-15 09:01

Pewien lek przeciwko nadciśnieniu tętniczemu może równie dobrze leczyć powszechną chorobę serca, czyli zwężenie zastawki aortalnej. Chorobę tę zazwyczaj leczy się drogą operacji na otwartym sercu.

Lek ten, znany pod nazwą antagonisty receptorów angiotensyny, ma redukować ryzyko śmiertelności o 30% w okresie 8 lat, u osób dotkniętych chorobą serca, nazywaną zwężeniem aorty.

Tak przynajmniej donosi badacz Philippe Pibarot z Fundacji chorób serca (Fondation des maladies du cœur), w ramach kanadyjskiego kongresu nad zdrowiem sercowo-naczyniowym.

Nasze odkrycie modyfikuje nasze pojmowanie zwężenia zastawki aortalnej i pokazuje nam nową drogę, którą możemy podążyć, aby zapobiegać zwapnieniu. I je odwracać. Mam teraz większy margines działania, jeśli chodzi o terapie, a badacze mają przed sobą nowe tropy do przeanalizowania,
wyjaśnia jeszcze doktor Philippe Pibarot z Fundacji chorób serca.

Leczenie przy użyciu lekarstw jest również o wiele tańsze niż zastąpienie zastawki przy pomocy operacji chirurgicznej (operacja ta kosztuje w Kanadzie 30 000 dolarów, co najmniej).

Operacja chirurgiczna wymiany zastawki jest na drugim miejscu pod względem najczęściej przeprowadzanych operacji chirurgicznych serca, zaraz za pomostowaniem wieńcowym.

Jak dodaje jeszcze doktor Philippe Pibarot, dzięki nowemu lekowi być może uda się tak spowolnić chorobę, że większość ludzi nie będzie potrzebowała operacji. Każdego roku, zwężenie zastawki aortalnej powoduje od 10 000 do 15 000 zgonów w Ameryce Północnej. Dodatkowo, wymaga ponad 80 000 operacji serca rocznie.

Objawy zwężenia zastawki aortalnej

Zwężenie zastawki aortalnej to wada serca, powodująca zwężenie lewego ujścia tętniczego i utrudnienie przepływu krwi z lewej komory serca do aorty. Zapoznajmy się więc z objawami zwężenia zastawki aortalnej. czytaj więcej

Objawy niedomykalności zastawki aortalnej

Niedomykalność zastawki aortalnej to wada serca, która charakteryzuje się wstecznym przepływem krwi z aorty do lewej komory. Dzieje się to w wyniku nieprawidłowego zamknięcia płatków zastawki aortalnej. czytaj więcej

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Zawroty głowy - co mogą oznaczać?

Zawroty głowy - co mogą oznaczać?

Zawroty, wirowanie otoczenia ... Sprawdź! »

Najnowsze objawy

Tagi

Aktualności