Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Nowy sposób na katar sienny

Nowy sposób na katar sienny

dodane 2014-01-24 12:09

Łagodna pogoda w ostatnim czasie doprowadziła do wcześniejszego pylenia olchy i leszczyny. Niemiecka ekspert, Sonja Lammel przedstawia nowy sposób, jak radzić sobie z atakami kichania i łzawienia oczu.

System DAAB dla alergików

DAAB ( Niemiecki Instytut ds. Astmy i Alergii) opracował system raportowania natężenia pyłków, ponieważ może się to różnić w zależności od regionu. W celu usprawnienia tego systemu, w związku z licznymi skargami, Instytut zaprasza pacjentów do współpracy, ponieważ wspólnie będzie łatwiej poprawić system informowania o natężeniu występowania pyłków.

Co może pomóc?

Najszybszą pomocą dla alergika jest zażywanie antyalergicznych preparatów. Eksperci jako jeden ze sposobów podają, wszczepianie alergii, tzw. odczulanie. Jest to sposób, który cieszy się dużą skutecznością. Wprowadzane pyłki w małej ilości, mają przyzwyczaić do tego chorego.

Babcine rady: przemywanie nosa

Kolejną z metod jest stosowanie dozownika do oczyszczania nosa. Działanie polega na uwolnieniu błon śluzowych od drażniących ciał obcych, za pomocą wody i soli, które z łatwością radzą sobie z usuwaniem pyłków.

Kilka faktów

  1. U osób uczulonych na pyłki, obserwuje się wiele dolegliwości, które negatywnie wpływają na jakość ich życia.
  2. Około 1/3 alergii siennych może trwać nawet cały rok, przez co rozwijać się może astma alergiczna. U 60% alergików występują krzyżowe reakcje i brak tolerancji na świeże owoce i warzywa.
  3. W związku ze zmianami klimatycznymi okres pylenia jest dłuższy.
  4. Po burzach reakcje alergiczne mogą być nasilone.
  5. Alergie sienne mogą być przyczyną wystąpienia alergii skórnych.
  6. Objawy kataru siennego często mogą wpływać na problemy ze snem, co przekłada się na późniejsze złe samopoczucie. Szczególnie u dzieci widoczny jest brak koncentracji.
  7. Pyłki mogą także wzmocnić objawy innych alergii.
  8. Dochodzi do obniżenia zdolności węchu.

Samochodowe filtry przeciwpyłkowe powinny być corocznie wymieniane, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zachowanie ostrożności. U kobiet w ciąży, silne natężenie pyłków, może przyczynić się do wystąpienia astmy u dziecka. Alergikom polecane są okulary, zamiast soczewek, ponieważ przy zetknięciu pyłku z soczewką, może dojść do nasilenia łzawienia oczu.

Marta Dudek

Objawy kataru siennego

Objawia się wodnistą wydzieliną, swędzeniem w nosie i kichaniem. Często towarzyszą mu też zaczerwienienie i łzawienie oczu oraz ból głowy. Takie objawy wywołane są alergią na pyłki roślin przenoszone przez wiatr. czytaj więcej

Alergia: nie należy się wahać z konsultacją

Nadejście miesiąca sierpnia oznacza dla wielu osób powrót objawów uczulenia na pyłek. Ale jak uważa pani alergolog w głównym szpitalu w Montrealu, w Kanadzie, Devi Banerjee, osoby uczulone nie powinny się zamykać w domu, aby lepiej się poczuć.... czytaj więcej

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Zawroty głowy - co mogą oznaczać?

Zawroty głowy - co mogą oznaczać?

Zawroty, wirowanie otoczenia ... Sprawdź! »

Najnowsze objawy

Tagi

Aktualności