Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Nowe antybiotyki obiecujące w leczeniu zapalenia płuc MRSA

Nowe antybiotyki obiecujące w leczeniu zapalenia płuc MRSA

dodane 2013-09-18 08:27

Lek zatwierdzony zaledwie dwa lata temu w terapii infekcji bakteryjnych może okazać się skuteczny w leczeniu potencjalnie śmiertelnego zapalenia płuc, wywołanego przez gronkowca MRSA.

Naukowcy z Henry Ford Hospital odkryli, że pacjenci leczeni antybiotykiem CPT-F (ceftaroline fosamil) mieli mniejsze proporcje śmiertelności po 28 dniach, niż pacjenci leczeni wankomycyną, czyli lekiem najpowszechniej stosowanym w tego typu zapaleniu płuc.

Na 38 pacjentów, 33 odpowiedziało pozytywnie na terapię CPT-F i mogli być wypisani ze szpitala po zwalczeniu infekcji. Z 5 pacjentów, którzy zmarli, trzech cierpiało na inną poważną chorobę.

Proporcje śmiertelności dla pacjentów leczonych wankomycyną wyniosły powyżej 32% po 28 dniach leczenia.

Badanie to zostało zaprezentowane na konferencji naukowej Interscience Conference on Antimicrobial Agents and Chemotherapy w Denver.

Dr Samia Arshad, główna autorka prac, mówi: - Znalezienie alternatywnych terapii zapalenia płuc MRSA jest krytyczne, jeżeli chcemy poprawić wyniki pacjentów. Potrzebne są dodatkowe badania, które potwierdzą skuteczność CPT-F na szerszej populacji chorych.

W 2010 amerykańska FDA zatwierdziła CPT-F, czyli antybiotyk w zastrzyku, dla pacjentów z infekcjami bakteryjnymi, takimi jak zapalenie płuc i infekcje skórne.

Badanie Henry Ford Hospital jest pierwszym, które ocenia skuteczność leczenia tym antybiotykiem pacjentów z zapaleniem płuc MRSA. Jest to ważne, gdyż ta postać zapalenia płuc jest bardzo oporna na antybiotyki, a także najpowszechniejsza u pacjentów powyżej 65 roku życia.

Lek na łuszczycowe zapalenie stawów skuteczny w testach klinicznych

Colgene Corp ogłosiła w ubiegły czwartek, że jej eksperymentalny lek na łuszczycowe zapalenie stawów (apremilast) okazał się skuteczny w zaawansowanej fazie testów klinicznych, nie wykazując przy tym istotnych skutków ubocznych. W związku z tym firma zamierza wystąpić o dopuszczenie leku do obrotu w pierwszej połowi... czytaj więcej

Wirusowe zapalenie wątroby typu C: znany lek dostępny dla nowych pacjentów

Europejski Urząd ds. Leków (European Medicines Agency, EMA) rozszerzył swoje zatwierdzenie dla leku Pegasys plus rybawiryna w leczeniu przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu C (HCV) u dzieci w wieku 5 lat i więcej, o czym poinformował komunikat firmy Roche, producenta farmaceutyku.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy