Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

HIV: obrzezanie redukuje poziom transmisji

HIV: obrzezanie redukuje poziom transmisji

dodane 2011-08-09 11:01

Francuska agencja ANRS, narodowa agencja badań nad AIDS i wirusowym zapaleniem wątroby (Agence nationale de recherches sur le Sida et les hépatites virales), opublikowała nowe badanie, które podkreśla skuteczność obrzezania w prewencji transmisji wirusa HIV.

Nowe badanie odnoszące się do populacji ponad 100 000 osób, potwierdza, że obrzezanie w znacznym stopniu ogranicza ryzyko przeniesienia ludzkiego wirusa niedoboru odporności (HIV), wywołującego chorobę AIDS.

Narodowa agencja badań nad AIDS i wirusowym zapaleniem wątroby (ANRS) właśnie opublikowała swoje badania, w czasie konferencji International AIDS Society, która się odbywała w zeszłym tygodniu w Rzymie.

Badanie przeprowadzone zostało na 110 000 dorosłych w dzielnicy dla ubogich Orange Farm, w Republice Południowej Afryki. Trwało ono w latach 2007-2010 rok.

Projekt ten polegał na proponowaniu darmowego obrzezania, przeprowadzonego przez lekarza, wszystkim ochotnikom w wieku co najmniej 15 lat, podkreśla Narodowa Agencja Badań nad AIDS i wirusowym zapaleniem wątroby. Przeprowadzono ponad 20 000 zabiegów obrzezania.

Obrzezanie redukuje epidemię HIV u mężczyzn obrzezanych, prewalencja wirusa HIV jest niższa o 55%, a zachorowalność z powodu HIV jest niższa o 76%, podkreśla Narodowa Agencja Badań nad AIDS i wirusowym zapaleniem wątroby.

Jak uważa Bertrand Auvert, główny autor tej pracy, badanie to pokazuje, że obrzezanie pozwala zredukować epidemię infekcji wirusa HIV w społecznościach silnie skażonych. Zresztą, rezultaty te są podobne do tych, które zostały zaobserwowane w innych próbach.

Badanie to zaznacza bardzo ważny etap, który potwierdza randomizowane próby kliniczne, ale tym razem, w skali jednej społeczności, w prawdziwym życiu, podkreśla Jean-François Delfraissy, dyrektor ANRS.

Obrzezanie mężczyzn jest w stanie częściowo, ale silnie, chronić ich przed wirusem HIV. Należy odnotować, że obrzezanie jest w dalszym ciągu wykonywane powszechnie w Orange Farm.

Ochrona nie jest więc całkowita i, jak to było wielokrotnie precyzowane w czasie konferencji w Rzymie, nowa metoda nie powinna poddawać w wątpliwość innych środków protekcji.
data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Zawroty głowy - co mogą oznaczać?

Zawroty głowy - co mogą oznaczać?

Zawroty, wirowanie otoczenia ... Sprawdź! »

Najnowsze objawy

Tagi

Aktualności