Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Gilenya, pigułka przeciwko nawrotom stwardnienia rozsianego, dostępna w 2012 roku

Gilenya, pigułka przeciwko nawrotom stwardnienia rozsianego, dostępna w 2012 roku

dodane 2011-09-28 08:31

Zespół badaczy z Marsylii (Francja) ogłosił bliską komercjalizację, we Francji, pewnej pigułki, poprawiającej stan osób dotkniętych stwardnieniem rozsianym. Gilenya, taka jest nazwa handlowa tego leku, przedstawia w końcu lekarstwo podawane drogą doustną, skuteczne i pozwalające zmniejszyć częstotliwość nawrotów stwardnienia rozsianego, które są przyczyną bardzo upośledzających niedoborów.

Pigułka pozwalająca wyeliminować nawroty stwardnienia rozsianego, która będzie dostępna we Francji z początkiem 2012 roku, prezentuje sobą ogromy postęp dla chorych, jak oznajmiono w dniu 16 września 2011 roku w czasie spotkania z zespołem badaczy z Marsylii, którzy uczestniczyli w opracowaniu tego leku.

Jest to skuteczne lekarstwo pozwalające zmniejszyć częstotliwość nawrotów choroby, które same są odpowiedzialne za bardzo poważne upośledzenia, z powodu których cierpią pacjenci, wyjaśnia Jean Pelletier dla Agence France Presse .

Jego zespół neurologiczny w CHU La Timone w Marsylii jest częścią międzynarodowego konsorcjum pracującego nad molekułą tego produktu. Zespół z Marsylii koordynował we Francji próby terapeutyczne niezbędne do opracowania molekuły.

Leczenie skuteczne przeciwko nawrotom stwardnienia rozsianego

Molekuła ta, fingolimod, została autoryzowana w Stanach Zjednoczonych we wrześniu 2010 roku. Została ona skomercjalizowana pod nazwą Gilenya, przez szwajcarskie laboratorium farmaceutyczne Novartis, które otrzymało pozwolenie na wprowadzenie tego leku na rynek europejski w marcu 2011 roku. We Francji będzie dostępna na początku 2012 roku.

Stwardnienie rozsiane jest jedną z najpowszechniejszych chorób neurologicznych u młodych dorosłych, dotykającą blisko 2 500 000 ludzi na całym świecie, z czego 80 000 we Francji i 350 000  w Europie. Bardzo upośledzająca, choroba ta wynika z destrukcji ochronnej otoczki wokół włókien nerwowych, otoczki mielinowej, a następnie samych włókien w mózgu oraz rdzeniu kręgowym.

Powoduje to, na dłuższą metę, zakłócenia w przewodzeniu informacji, przenoszonych przez przepływ nerwowy, a także pojawienie się różnych objawów, takich jak zaburzenia wzroku, chodzenia, dotyku, koncentrancji, a zwłaszcza zaburzenia pracy zwieraczy.

Gilenya, cudowna pigułka?

Nowe lekarstwo przedstawia ogromny postęp dla chorych skazanych do tej pory na częste zastrzyki w walce z chorobą, podkreśla Assistance publique-Hôpitaux de Marseille, od której zależy CHU La Timone, w komunikacie prasowym.

Cztery inne produkty, podawane drogą doustną, pojawią się w ciągu dwóch najbliższych lat. Celem jest podawanie ich najszybciej, jak to możliwe, kiedy tylko diagnoza choroby zostanie postawiona, podkreśla Jean Pellier. 

Blisko 7 000 pacjentów na świecie było leczonych od dziesięciu lat w ramach protokołu opracowania lekarstwa. Zespół badaczy z Marsylii również wziął udział w pracach badawczych międzynarodowych, opublikowanych w sierpniu w przeglądzie Nature , które pozwoliły zidentyfikować 29 nowych genów związanych ze stwardnieniem rozsianym.

Objawy stwardnienia rozsianego

Stwardnienie rozsiane (SM) należy do przewlekłych i zapalnych chorób obwodowego układu nerwowego. Schorzenie najczęściej spotykane jest u ludzi pomiędzy 20 a 40 rokiem życia. Ogniska choroby w stwardnieniu rozsianym są rozmieszczone w całym układzie nerwowym. SM jest uważane za chorobę układu odpornościowego. Schorzenie może m... czytaj więcej

Stwardnienie rozsiane: Sante Canada bada lek Gilenya

Kanadyjska agencja zdrowia, Sante Canada, podała właśnie do wiadomości, iż prowadzi staranne badania nad pewnym lekiem przeciwko stwadnieniu rozsianemu. Chodzi tutaj o lek Gilenya. Przyczyną tych dogłębnych badań jest fakt, iż lek ten ma powodować bardzo poważne skutki uboczne.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Zaczerwienienie oczu. Zobacz, co może oznaczać

Zaczerwienienie oczu. Zobacz, co może oznaczać

Powodem zaczerwienienia oczu niekoniecznie muszą być choroby oka ... »

Najnowsze objawy

Tagi

Aktualności