Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Czerniak złośliwy: ipilimumab pozwala przeżyć 10 lat

Czerniak złośliwy: ipilimumab pozwala przeżyć 10 lat

dodane 2013-10-04 08:40

Badanie, które przedstawiono w Amsterdamie na kongresie naukowym na temat raka, ujawnia zachęcające rezultaty. Naukowcy obserwowali dużą liczbę pacjentów chorych na zaawansowanego czerniaka złośliwego i leczonych ipilimumabem.

Prof. Stephen Hodi z Instytutu Raka w Bostonie w USA, powiedział: - Nasze rezultaty pokazują, że pacjenci leczeni tym lekiem przeżywają ok. 10 lat.

Poprzednie badanie także udowodniło, że chorzy zażywający ipilimumab mają poziom przeżycia 5 lat po diagnozie większy o 18%.

Prof. Hodi wraz z kolegami po fachu z instytucji europejskich i amerykańskich, zebrał dane medyczne na temat 1 861 pacjentów, aby precyzyjnie ocenić działanie tego środka na długoterminowe przeżycie.

Przeanalizowano więc poziom przeżycia wspomnianych chorych. Obliczyli, że pod koniec 11.4 miesiąca, 50% chorych zmarło, a średnia przeżycia wyniosła 11.8 miesiąca.

Następnie stwierdzono, że 254 tych pacjentów, czyli 22% - żyło jeszcze trzy lata, że nie odnotowano żadnego zgonu pośród pacjentów, którzy przeżyli ponad 7 lat, a także, że najdłuższy okres przeżycia wyniósł 9,9 roku.

Po prezentacji tego badania na kongresie, prof. Alexander Eggermong z francuskiego Institut de cancérologie Gustave Roussy, powiedział: - Prace te pokazują, że ipilimumab może prowadzić do długoterminowej kontroli raka u pacjentów dotkniętych metastatycznym czerniakiem złośliwym.

Czerniak złośliwy to bardzo agresywna postać raka skóry. Istniejące terapie, chemioterapia, radioterapia i immunoterapia, mogą spowolnić jego ewolucję, ale nowotwór w bardzo zaawansowanym stadium jest ciężki do zatrzymania.

Według amerykańskiej Mayo Clinic w ostatnich latach ośmiokrotnie wzrosła zachorowalność na czerniaka złośliwego pośród kobiet poniżej 40 roku życia, a czterokrotnie pośród mężczyzn w tym samym przedziale wiekowym.

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Zawroty głowy - co mogą oznaczać?

Zawroty głowy - co mogą oznaczać?

Zawroty, wirowanie otoczenia ... Sprawdź! »

Najnowsze objawy

Tagi

Aktualności