Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Chlorella wpływa na obniżenie cholesterolu

Chlorella wpływa na obniżenie cholesterolu

dodane 2013-10-30 15:08

Wiele osób zaczyna poszukiwania naturalnych sposobów leczenia. Jak się okazuje, odkryte rośliny posiadają właściwości odmładzające komórki, dlatego nie dziwi fakt, iż coraz więcej ludzi do walki z nowotworami i chorobami serca wybiera medycynę niekonwencjonalną. Co więcej, współcześnie bardzo dużo ludzi jest uzależnionych od leków farmakologicznych, co w późniejszym okresie skutkuje częstymi zatruciami, a czasem nawet śmiercią.

Naukowcy postanowili zbadać lek zwany chlorella, jak wpłynie on na myszy z nadciśnieniem. Chlorella to glon z rodziny zielenic.

Jak się okazało, po 21 dniach podawania leku, cholesterol był znacząco obniżony.

Badacze postanowili kontynuować swoje obserwacje i postanowili podać chlorellę w trzech różnych formach: rozpuszczoną w tłuszczach, w gorącej w wodzie i postaci frakcji resztkowych.

Jak się okazało, lek pod każdą postacią zmniejszył poziom cholesterolu i co ciekawsze, zredukował znacznie uszkodzenia naczyń mózgowych.

Autorzy badania potwierdzili więc, że wysoki poziom argininy, fosfolipidów i przeciwutleniaczy zawartych w chlorelli znacznie zwiększa funkcjonowanie naczyń i mogą być skuteczne w leczeniu nadciśnienia i udarów mózgu.

Wysokie ciśnienie krwi, nowotwory to dolegliwości, które obecnie królują w populacji. Wydawać by się mogło, że robimy coś źle, jesteśmy nieuważni, a nie wiemy, że pewnych rzeczy nie jesteśmy w stanie uniknąć. Tak naprawdę nie jesteśmy już pewni co jemy i co wdychamy w powietrzu.

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Zawroty głowy - co mogą oznaczać?

Zawroty głowy - co mogą oznaczać?

Zawroty, wirowanie otoczenia ... Sprawdź! »

Najnowsze objawy

Tagi

Aktualności