Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Alheimer: ślady pozwalające zapobiegać ponad połowie przypadków

Alheimer: ślady pozwalające zapobiegać ponad połowie przypadków

dodane 2011-08-01 11:06

Może być możliwe zapobiegnięcie ponad 50% przypadków choroby Alzheimera, według pewnego badania, przeprowadzonego przez badaczy z San Francisco Medical Center.

Analizując dane pochodzące z czterech zakątków świata odnośnie setek tysięcy uczestników tego projektu, główna autorka badania, pani Deborah Barnes, mogła zidentyfikować różne czynniki związane z chorobą Alzheimera.

W porządku malejącym, chodzi o niski poziom wykształcenia, o nikotynizm, o brak aktywności fizycznej, o depresję, o nadciśnienie tętnicze, o cukrzycę i o otyłość.

Jeśli chodzi o Stany Zjednoczone, doktor Deborah Barnes, odnotowała inny rząd wielkości, czyli nieaktywności fizycznej, depresji, nikotynizmu, nadciśnienia tętniczego, otyłości, niskiego poziomu wykształcenia oraz cukrzycy.

Zebrane razem, czynniki te są związane z ponad 51% przypadków choroby Alzheimera na całym świecie (17,2 miliona przypadków), i ponad 54% przypadków w Stanach Zjednoczonych (2 900 000 przypadków).

To, co jest interesujące, to fakt, iż badanie to sugeruje proste zmiany w stylu życia, takie jak rzucenie palenia albo zwiększenie aktywności fizycznej, mogą pomóc zapobiec chorobie Alzheimera, wskazała doktor Deborah Barnes.

Rezultaty tego badania zostały zaprezentowane w ramach ostatniego kongresu Alzheimer's Association International Conference , który miał ostatnio miejsce w Paryżu.

Stany Zjednoczone walczą ze strachem przed chorobą Alzheimera

Administracja prezydenta Baracka Obamy określiła chorobę Alzheimera jako jedną z najbardziej przerażających dolegliwości zdrowotnych, przy okazji przedstawiając pierwszą narodową strategię pozwalającą  zwalaczać tę wyniszczającą chorobę.... czytaj więcej

DDT zwiększa ryzyko choroby Alzheimera

Choroba Alzheimera jest stanem neurodegeneracyjnym, który niekorzystnie wpływa na funkcje poznawcze. Z około 45 milionów ludzi na całym świecie chorujących na różne typy chorób demencyjnych, Alzheimer jest najczęstszą chorobą tego typu. Chociaż objawy choroby Alzheimera mogą się różnić u poszczególnych osób, to niektóre z nich... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Zawroty głowy - co mogą oznaczać?

Zawroty głowy - co mogą oznaczać?

Zawroty, wirowanie otoczenia ... Sprawdź! »

Najnowsze objawy

Tagi

Aktualności