Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Ptasia grypa: piąty przypadek śmiertelny w Indonezji

Ptasia grypa: piąty przypadek śmiertelny w Indonezji

dodane 2012-03-07 17:09

Indonezyjskie ministerstwo zdrowia powiadomiło dziś o piątym zgonie z powodu ptasiej grypy, jaki zarejestrowano w tym kraju od początku roku. Tym razem chodzi o młodą, dwudziestoczteroletnią dziewczynę. Ta nowa śmierć, o której właśnie doniesiono, potwierdza ponowne pojawienie się choroby, jak każdego roku, w okresie zimowym.

Młoda dziewczyna zmarła w dniu 1 marca 2012 roku, w następstwie ptasiej grypy. Była ona mieszkanką wyspy Sumatra, na północnym zachodzie archipelagu indonezyjskiego.

Dziewczyna mieszkała w miejscu, gdzie zarówno kaczki, jak i kurczaki są bardzo liczne, jak precyzuje jeszcze w komunikacie dla francuskiej agencji prasowej (Agence France Presse) przełożona jednostki odpowiedzialnej za choroby zakaźne w indonezyjskim ministerstwie zdrowia, pani Rita Kusriastuti.

Dodatkowo, dwudziestoczterolatka sama mieszkała z drobiem, pod jednym dachem, co jest powszechną jeszcze praktyką w tej części świata, mimo wyraźnych zakazów, jak wyjaśnia jeszcze Agence France Presse .

Ten piąty zgon dołącza do czterech innych, odnotowany w styczniu i w lutym tego roku. Przed tym okresem, kraj był wolny od zgonów z powodu ptasiej grypy od października 2011 roku (śmierć dwójki dzieci na wyspie Bali).

Archipelag indonezyjski, który liczy lekką ręką około 240 000 000 mieszkańców, jest krajem, który odnotował największą liczbę zgonów pośród ludzi z powodu ptasiej grypy. Według ostatniego bilansu, sporządzonego przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), choroba ta zabrała tutaj 154 osoby od 2003 roku, a w tym dziewięć już w 2011 roku (nie licząc nowych zgonów, z bieżącego roku).

Na całym świecie natomiast naliczono w sumie 349 zgonów z powodu ptasiej grypy. 

Problemem archipelagu indonezyjskiego jest to, jak już wcześniej wspomniano, że ogromna liczba mieszkańców w dalszym ciągu żyje w stałym i bliskim kontakcie z ptactwem domowym, które nawet nie jest zaszczepione przeciwko ptasiej grypie.

Oczywiste jest więc, że ten zwyczaj w bardzo wysokim stopniu przyczynia się do zarażeń wirusem H5N1, który na dzień dzisiejszy, na nasze szczęście, nie przenosi się jeszcze z człowieka na człowieka, ale tylko z ptaka na człowieka.

Chiny: 150 000 kurczaków wybitych z powodu ptasiej grypy

Chińskie ministerstwo rolnictwa właśnie ogłosiło, iż konieczne było uśmiercenie ok. 150 000 ptaków z powodu ptasiej grypy, która panuje w regionie Xinjiang. Do tej pory, jak podaje chińskie ministerstwo, grypa ptasia spowodowała śmierć 1 600 kurczaków oraz zaraziła 5 500 innych.... czytaj więcej

Zmutowany wirus ptasiej grypy: strach przed bioterrorystami

Badacze studiujący potencjalnie śmiertelną nową wersję wirusa ptasiej grypy dobrowolnie zawiesili swoje badania na 60 dni, z powodu obaw, iż wirus ten może być użyty jako niszcząca postać bioterroryzmu. Tak przynajmniej wynika z listu opublikowanego w amerykańskich przeglądach naukowych Nature i Science, w zeszłym tygodniu.... czytaj więcej

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy