Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

iPhone przeciwko czerniakowi złośliwemu z aplikacją Skin Scan

iPhone przeciwko czerniakowi złośliwemu z aplikacją Skin Scan

dodane 2011-07-20 11:02

A gdyby tak odegrać doktora przy pomocy swojego telefonu komórkowego? Najświeższy wynalazek, Skin Scan, pojawił się pośród „aplikacji medycznych” już dostępnych w iPhone.

Zapomnijmy o falach szkodliwych dla naszego zdrowia, nasz telefon chce nas chronić przed rakiem! Cel nowej aplikacji Skin Scan? Zrobić zdjęcia naszym pieprzykom i przeanalizować ryzyko ich przekształcenia się w czerniaka złośliwego. Nie zostawiaj już nigdy więcej swojego telefonu komórkowego, może on ocalić ci życie.

Nowa aplikacja Skin Scan, dostępna w iTunes, chce być nowym narzędziem prewencji czerniaka złośliwego, najpoważniejszego raka skóry. Jak? To proste.

Sfotografuj swoje pieprzyki, jeden po drugim, przy użyciu swojego iPhone’a (4 albo 3GS) i poddaj takie zdjęcie starannej analizie. Na czym ta analiza polega? Specyficzny algorytm matematyczny oblicza rozmiar twojego pieprzyka i pozwala ustalić kartę ewolucji podejrzanego, o którym mowa.

Skin Scan bierze pod uwagę twój wiek oraz twoją płeć, aby sprawdzić rozwój analizowanych pieprzyków. W przypadku wątpliwości, aplikacja doradzi konsultację ze specjalistą, aby uzyskać konkretną diagnozę, a nawet da ci adres najbliższego dermatologa.

Praktyczne, biorąc pod uwagę w to, że wczesne wykrywanie czerniaka złośliwego najczęściej pozwala na wyzdrowienie.

Wykrywanie czerniaka złośliwego: jak najwcześniej oznacza najlepiej

Opracowana przez Victora Anastasiu oraz dwunastoosobowy zespół, w którym znaleźli się dermatolodzy i matematycy, aplikacja jest przede wszystkim narzędziem prewencji a nie diagnozy, przeznaczonym do zachęcania użytkowników do konsultacji lekarskiej.

W rzeczywistości, czerniak złośliwy wykryty zbyt późno, często jest śmiertelny. Z ponad 7 000 nowych przypadków rocznie we Francji, według Narodowego Instytutu Raka (Institut national du cancer), czerniak złośliwy jest jednym z nowotworów, zachorowalność na którego wzrosła w przeciągu ostatnich dwudziestu lat (trzy razy więcej przypadków niż dwadzieścia lat temu).

Podczas gdy szacuje się, że dwie trzecie przypadków czerniaka złośliwego jest spowodowanych nadmierną ekspozycją na słońce, aplikacja Skin Scan ma tę zasługę, iż budzi czujność w tym sezonie letnim: ograniczajmy więc przebywanie na słońcu w najcieplejszych godzinach i chrońmy swoją skórę.

Przypomnijmy oczywiście, że nawet jeśli nie dysponujesz najnowszym iPhonem, konsultacja ze specjalistą w razie najmniejszej wątpliwości pozwoli ci uniknąć najgorszego.

Darmowe wykrywanie czerniaka złośliwego, bardzo agresywnego raka

Pod koniec maja 2011 roku, Francuzi mieli okazję pokazać specjalistom swoją skórę… Test darmowy i anonimowy w kierunku raka, zorganizowany na skalę narodową, miał za główny cel uwrażliwienie szerokiej publiczności na szkodliwe efekty słońca, ale również uratowanie wielu żyć, biorąc pod uwagę ponad trzydz... czytaj więcej

Objawy czerniaka złośliwego

Czerniak złośliwy należy do najzłośliwszych nowotworów, które zwykle umiejscawiają się na skórze. Co istotne choroba ta pojawia się najczęściej u osób w średnim wieku i rozwija się bardzo szybko, dając wczesne przerzuty.... czytaj więcej

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy