Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Zapalenie opon mózgowych: obiecujące rezultaty badań nad szczepionką

Zapalenie opon mózgowych: obiecujące rezultaty badań nad szczepionką

dodane 2013-09-16 08:39

Badanie dotyczące szczepionki MenAfriVac, opublikowane w The Lancet w ubiegłym tygodniu, przynosi dobre wieści: medykament ten, który służy do ochrony przed zapaleniem opon mózgowych, okazał się skuteczny w walce z chorobą, która nieprzerwanie zabija ludzi na całym świecie.

Szczepionka MenAfriVac została opracowana dzięki partnerstwu między WHO, pozarządową organizacją amerykańską Path oraz Fundacją Billa i Melindy Gates.

Szczepionka ta jest skierowana bezpośrednio przeciwko zapaleniu opon mózgowych typu A i okazała się skuteczna w wielu krajach afrykańskich.

Od roku 2011 nie zaobserwowano żadnego przypadku zapalenia opon mózgowych typu A u ponad 1 800 000 osób zaszczepionych MenAfriVac.

Kiedy zaś bierzemy pod uwagę wszystkie typy zapalenia opon mózgowych, wyniki są następujące:

- w 2012 w Czadzie odnotowano 2,5 przypadków na 100 000 osób;

- w innych regionach, których nie objęły szczepienia, tych przypadków było już blisko 47 na 100 000 osób;

- oznacza to 94% spadek zachorowalności.

Transmisja meningokoków typu A, czyli bakterii odpowiedzialnych za tę chorobę, zmniejszyła się o 98% w krajach objętych szczepieniem.

Od momentu wprowadzenia MenAfriVac w Burkina Faso w 2010, ponad 100 000 000 osób zostało już objętych szczepieniem w Afryce.

Nowe rezultaty są bardzo pozytywne i stanowią zachęcającą nowinę dla innych krajów, które do tej pory nie wprowadziły tej szczepionki.

Jean-Marie Okwo-Bele z WHO mówi: - Jesteśmy teraz w połowie procesu wprowadzania tych szczepionek, ale już teraz wyniki są nadzwyczajne.

Objawy meningokokowego zapalenia opon mózgowych

Meningokokowe zapalenie opon mózgowych to bardzo poważna choroba dotykająca opony mózgowe oraz rdzeń kręgowy. Choroba objawia się jako infekcja. czytaj więcej

Objawy zapalenia opon mózgowych

Zapalenie opon mózgowych jest stanem zapalnym tkanek miękkich, które znajdują się pod kośćmi czaszki i w sposób bezpośredni osłaniają tkanki mózgu. Stan taki może być spowodowany infekcją lub może stanowić reakcję alergiczną na poszczególne farmaceutyki.... czytaj więcej

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy