Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Wyglądasz młodo? Twoje serce ma się świetnie

Wyglądasz młodo? Twoje serce ma się świetnie

dodane 2012-11-13 09:44

Chcesz wiedzieć, czy grozi ci atak serca? Spójrz w lustro, a znajdziesz odpowiedź. Jeśli wyglądasz na starszego od swoich rówieśników, znajdujesz się w grupie ryzyka. Dr Anne Tybjaerg-Hansen z University of Copenhagen ujawniła wyniki swoich najnowszych badań. Naukowcy przeanalizowali różnice pomiędzy wiekiem biologicznym a chronologicznym. Okazuje się, że "postarzający" wygląd świadczy o słabej kondycji układu krążenia.

Symptomami są łysina lub cofająca się linia włosów, podpuchnięte powieki oraz fałdy skóry przy małżowinach usznych. Dr Tybjaerg-Hansen wyklucza jednak z grona oznak podwyższonego ryzyka siwiejące włosy oraz zmarszczki na twarzy - są to bowiem normalne objawy starzenia.

Badania rozpoczęto w 1976 roku i objęły one 11 tysięcy Duńczyków w wieku 40 lat i starszych. Naukowcy dokumentowali ich wygląd, szczególnie uwzględniając wszelkie oznaki starzenia.

W ciągu kolejnych 35 lat, 5100 uczestników badania doświadczyło chorób układu krążenia (niedrożność naczyń krwionośnych lub atak serca).

Okazało się, że wystąpienie każdej dodatkowej oznaki starzenia podnosiło ryzyko wystąpienia choroby. Natomiast wśród osób wykazujących od trzech do czterech spośród tych oznak starzenia, ryzyko wystąpienia ataku serca wrastało o 57%.

Z badań wynika, że powinniśmy zacząć zwracać również uwagę na własne powieki - podpuchnięte, żółtawe fałdy mogą świadczyć o podwyższonym cholesterolu.

Chirurg dr Kathy Magliato (St. John's Health Center w Santa Monica) podkreśla natomiast, że lekarze powinni więcej uwagi poświęcać wyglądowi zewnętrznemu swoich pacjentów. Zbyt pośpiesznie przystępują do zbadania ciśnienia lub osłuchania, pomijając przy tym wręcz rzucające się w oczy objawy schorzeń układu krążenia.

Vancouver: związek między uszkodzeniem rdzenia kręgowego a zaostrzonym ryzykiem choroby serca

Nowe badanie, zrealizowane przez fundację chorób serca, pozwala wyjaśnić, dlaczego ludzie, którzy cierpią z powodu uszkodzenia rdzenia kręgowego, są bardziej zagrożeni pojawieniem się choroby serca. czytaj więcej

Wybuchy złości mogą zwiększyć ryzyko ataku serca

W wielu filmach wygląda to podobnie: postać wybucha gniewem, a po chwili łapie się za klatkę piersiową i upada na ziemię ? ma atak serca. Nowe badania pokazują, że taki obraz nie odbiega zbytnio od rzeczywistości. Złość naprawdę może wywołać atak serca, szczególnie u osób o zwiększonym ryzyku. Badania przeprowadzone przez nauk... czytaj więcej

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy