Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Walka z chorobą polio: Indie wygrały

Walka z chorobą polio: Indie wygrały

dodane 2012-03-01 11:54

Indie odniosły znaczący sukces w walce z chorobą Heinego-Medina. Albowiem, kilka dni temu zostały nawet oficjalnie usunięte z listy krajów, w których panowała ta niezwykle niszcząca choroba. Listę tę kontroluje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO, World Health Organization).Hinduski minister zdrowia, pan Ghulam Nabi Azad, powiedział, że Światowa Organizacja Zdrowia usunęła Indie z tej listy po tym, jak w kraju tym przez jeden rok nie zarejestrowano ani jednego nowego przypadku choroby Heinego-Medina.

Sukces Indii jest wielkim zwycięstwem w globalnej walce o wyeliminowanie całkowite tej choroby, na całym świecie. I aktualnie oznacza to, że pozostały jedynie jeszcze trzy kraje, gdzie choroba Heinego-Medina jest chorobą endemiczną – Pakistan, Afganistan i Nigeria.

Dodatkowo, Indie muszą przetrwać jeszcze całe dwa lata bez odnotowania nowych przypadków tej choroby, aby Światowa Organizacja Zdrowia mogła ogłosić ten kraj wolnym od choroby Heinego-Medina.

Premier Indii, pan Manmohan Singh, podziękował 230 000 ochotnikom, którzy podróżowali po całych Indiach, aby zaszczepić dzieci. Indyjski sukces pokazuje bardzo wyraźnie, że „praca zespołowa się opłaca”, jak skomentował Manmohan Singh.

Zwycięstwo to, w tak dużym i zaludnionym kraju, daje nadzieję na to, że możemy w końcu całkowicie wyeliminować chorobą Heinego-Medina, nie tylko z Indii, ale również generalnie z powierzchni ziemi, zadeklarował indyjski premier na konferencji w New Delhi na temat choroby Heinego-Medina.

Manmohan Singh jednocześnie dodaje, że potrzeba znacznie większych wysiłków, aby upewnić się, że każde dziecko w Indiach będzie miało równy dostęp do najlepszych szczepień, tak samo jak do innych czynników pozwalających ustrzec się przed tą chorobą, włączając w to czystą wodę, dobre warunki sanitarne, wykształcenie, a także zdrowe jedzenie.

Musimy kształcić naszych obywateli, mężczyzn, kobiety i dzieci, w kwestii higieny, dobrego odżywiania, dobrego zdrowia oraz długowieczności, powiedział hinduski premier.

Za sukces w Indiach odpowiada zgodna współpraca między rządem hinduskim, Światową Organizacją Zdrowia, UNICEF, a także Rotary International, którego członkowie przeznaczyli ponad 1 000 000 000 na walkę z chorobą Heinego-Medina.

Polio: eradykacja w 2018, według założeń WHO

Światowa Organizacja Zdrowia właśnie ogłosiła nowy sześcioletni plan, którego celem jest uwolnienie świata od choroby Heinego-Medina. Choroba ta miała być wyeliminowana już w latach 2000, ale na przeszkodzie stanęły władze stanu Kano w Nigerii, które w 2004 zawiesiły kampanię szczepień z powodów religijnych.... czytaj więcej

Objawy zakażenia poronnego

Zakażenie poronne to choroba wywołana wirusem polio. Zakażenie tym wirusem prowadzi do choroby Heinego-Medina. Jest to choroba neurologiczna, bardzo zakaźna, wywołana przez trzy typy poliowirusów. czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy