Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

WHO niepokoi się chorobami niezakaźnymi, takimi jak cukrzyca oraz rak

WHO niepokoi się chorobami niezakaźnymi, takimi jak cukrzyca oraz rak

dodane 2011-07-06 10:02

Blisko dwie trzecie zgonów na całej planecie jest spowodowanych przez choroby niezakaźne, takie jak rak, cukrzyca, choroby serca oraz choroby płuc, które bardzo szybko postępują i kosztują miliardy dolarów gospodarkę światową każdego roku, uprzedza Organizacja Narodów Zjednoczonych w swoim nowym raporcie.

W dokumencie, który został opublikowany niedawno, generalny sekretarz Organizacji Narodów Zjednoczonych, Ban Ki-moon, stwierdza, że jeśli nawet świat zajmuje się przede wszystkim chorobami zakaźnymi takimi jak AIDS, malaria oraz gruźlica, to cztery podstawowe choroby niezakaźne pojawiły się bardzo dyskretnie w rozwijającym się świecie i aktualnie stały się prawdziwą epidemią światową.

Według tego raportu, 36 000 000 ludzi zmarło z powodu chorób niezakaźnych w 2008 roku, co oznacza 63% z 57 000 000 zgonów odnotowanych w tym roku.

Blisko 80% zgonów przypisywanych tym chorobom dokonało się w krajach rozwijających się, a 9 000 000 ofiar miało mniej niż sześćdziesiąt lat.

W 2030 roku, przewiduje raport, choroby te spowodują śmierć 52 000 000 ludzi rocznie.

Generalny sekretarz Organizacji Narodów Zjednoczonych, Ban Ki-moon wyjaśnia, że tak błyskawiczne postępowanie tych chorób wynika z rozpowszechniania niezdrowych zwyczajów życiowych, takich jak nikotynizm, złe odżywianie, siedzący tryb życia, nadmierne spożycie alkoholu oraz otyłość.

Generalny sekretarz obwinia również starzenie się populacji ludzkiej, negatywny wpływ urbanizacji oraz globalizację wymiany handlowej.

Ze swej strony z kolei, przewodniczący zarządu amerykańskiego towarzystwa raka, pan John Seffrin, przewiduje, że od dziś do 2030 roku, choroby niezakaźne zbiorą żniwo pięć razy większe niż choroby zakaźne.

Alkohol powoduje raka wątroby i inne choroby tego narządu

Lekarze apelują, by pacjenci pamiętali o związkach między piciem alkoholu a rakiem wątroby i innymi chorobami tego organu. czytaj więcej

AIDS: nadzieja na całkowitą remisję choroby?

Być może naukowcom udało się postawić właśnie ogromny krok do przodu w walace z AIDS. Chodzi tutaj o nowy lek, najwyraźniej bez żadnych skutków ubocznych, który ma sprawiać, że wirus HIV wychodzi ze swojego ukrycia w stanie latencji. Ten wirus właśnie opiera się terapiom klasycznym.... czytaj więcej

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy