Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Vancouver: związek między uszkodzeniem rdzenia kręgowego a zaostrzonym ryzykiem choroby serca

Vancouver: związek między uszkodzeniem rdzenia kręgowego a zaostrzonym ryzykiem choroby serca

dodane 2011-11-07 10:10

Nowe badanie, zrealizowane przez fundację chorób serca, pozwala wyjaśnić, dlaczego ludzie, którzy cierpią z powodu uszkodzenia rdzenia kręgowego, są bardziej zagrożeni pojawieniem się choroby serca.

Po uszkodzeniu rdzenia kręgowego, możliwe jest, że autonomiczne nerwy rdzenia zostaną również uszkodzone. Badacze wykazali, że uszkodzenia autonomicznego układu nerwowego są dużym wskaźnikiem ryzyka sercowo-naczyniowego.

Uszkodzenia te powodują anomalie funkcji autonomicznych, a więc przyczyniają się do anormalnego funkcjonowania serca oraz naczyń krwionośnych.

Autonomiczny układ nerwowy reguluje autonomiczne funkcje ciała, takie jak działanie pęcherza, jelit, układu pokarmowego, wątroby, serca oraz naczyń krwionośnych.

Około 85 000 osób w Kanadzie żyje z uszkodzeniem rdzenia kręgowego. Osoby te mają również tendencję do zapadania na choroby serca znacznie wcześniej w życiu niż pozostali, nawet jeśli prowadzą zdrowy styl życia.

Pacjenci, którzy cierpią z powodu dysfunkcji układu nerwowego autonomicznego z powodu uszkodzenia rdzenia kręgowego, są w dalszym ciągu bardziej zagrożeni chorobą serca, nawet jeśli starają się prowadzić życie zdrowe i regularnie oddają się aktywności fizycznej, wyjaśnia badaczka Rianne Ravensbergen.

Konkluzje z tego badania zostały przedstawione na konkresie kanadyjskim zdrowia sercowo-naczniowego 2011.

Objawy wirusowego zapalenia rogów przednich rdzenia kręgowego

Wirusowe zapalenie rogów przednich rdzenia kręgowego, zwale inaczej chorobą Heinego-Medina, albo Poliomyelitis (Polio), jest to zakaźna, ostra choroba neurologiczna wywołana przez wirusa polio. Zarażenie się wirusem jest możliwe drogą pokarmową i kropelkową. Okres wylęgania się choroby wynosi średnio od tygodnia do trzech tygodn... czytaj więcej

Morskie algi używane w wykrywaniu chorób sercowo-naczyniowych

Zespół badaczy z francuskiego instytutu INSERM przetestował możliwość posługiwania się pewną naturalną molekułą pochodzącą z algi morskiej jako markerem ryzyka sercowo-naczyniowego. Molekuła nazywa się fukoidan i pozwoliła na wykrycie u zwierząt uszkodzonych naczyń krwionośnych albo też tworzących się skrzepów kr... czytaj więcej

Myślisz, że masz kiepskie zdrowie? Twoje ryzyko demencji jest większe

Ludzie, którzy oceniają, że ich zdrowie jest marne, są blisko dwa razy bardziej zagrożeni rozwojem demencji, wyjaśnia nowe badanie, opublikowane w naukowym przeglądzie Neurology. czytaj więcej

Jedzenie ryb zapobiega problemom sercowo-naczyniowym?

Według badania opublikowanego ostanio, młode kobiety, które jedzą regularnie ryby bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, mają być mniej zagrożone chorobami sercowo-naczyniowymi niż kobiety, które jedzą ryby rzadko albo w ogóle.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy