Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Tradycyjna farmakopea chińska może być szkodliwa

Tradycyjna farmakopea chińska może być szkodliwa

dodane 2012-04-15 09:23

Australijskie badanie, które właśnie ukazało się w amerykańskim przeglądzie naukowym Plos Genetics , pokazuje, że tradycyjne lekarstwa z farmakopei chińskiej mogą okazywać się szkodliwe w ostatecznym rozrachunku. Badania przeprowadzone na DNA, ujawniły w nich ślady substancji toksycznych oraz alergenów.

Co więcej, australijscy badacze wykryli również ślady ... zwierząt zagrożonych wymarciem. Co chyba nikogo nie powinno dziwić.

Badacze z Australii przebadali 15 próbek tradycyjnych substancji leczniczych, stosowanych w medycynie chińskiej. Próbki te zostały przechwycone przez celników australijskich, w postaci proszku, pastylek, kapsułek, fiolek oraz preparatów do infuzji.

W sumie, znaleźliśmy 68 rodzin różnych roślin w tych lekarstwach, które są bardzo złożonymi mieszankami , precyzuje jeszcze doktor Michael Bunce z uniwersytetu w Murdoch w Australii, główny autor tego badania.

Tradycyjna medycyna chińska ma długą historię, ale dzisiaj jej użytkownicy powinni być świadomi problemów prawnych oraz problemów zdrowotnych, które wiążą się z tymi lekami, podkreśla jeszcze doktor Michael Bunce.

Niektóre z tych preparatów medycznych zawierały rośliny należące do gatunku Ephedra i Asarum , czyli do małych krzewów oraz roślin ozdobnych.

Okazuje się, że te rośliny zawierają w sobie substancje chemiczne, które mogą okazać się toksyczne, jeżeli są stosowane nieumiejętnie i w złych dawkach.

Wykryliśmy również ślady zwierząt, handel którymi obejmują bardzo restrykcyjne przepisy prawne, ponieważ zwierzęta te są sklasyfikowane jako gatunki wrażliwe, zagrożone wymarciem, a także bardzo poważnie zagrożone. Wystarczy tutaj wymienić misia czarnego azjatyckiego oraz antylopę sajga, mówi doktor Michael Bunce.

Poza tym, niektóre z tych produktów miały sfałszowane etykietki. Jeden z nich, na przykład, był przedstawiony jako produkt składający się w 100% z antylopy sajga, a w rzeczywistości, zwierał on wielkie ilości kozy i owcy.

Sekwencjonowanie DNA chroni przed fałszymi lekami?

Całość tych odkryć zawdzięczamy analizom DNA. Sekwencjonowanie DNA jest techniką pozwalajacą na wykrycie biologicznego pochodzenia składników zawartych w produktach, takich jak na przykład właśnie tradycyjne lekarstwa chińskie.

Dzięki analizom DNA, badaczom australijskim udało się o wiele łatwiej zidentyfikować składniki w tych próbkach, nawet jeśli miały one postać kapsułek, pigułek, pudru, fiolek, pastylek i preparatów do robienia naparów.

Sekwencjonowanie DNA pozwala na odkrycie śladów genetycznych w tych medycznych produktach, mówi doktor Michael Bunce. W przyszłości, być może, sekwencjonowanie DNA być może pozwoli nawet na lepsze kontrolowanie składników w suplementach odżywiania oraz w produktach stosowanych w medycynie alternatywnej.

Bóle pleców: masaż ma być bardziej skuteczny niż lekarstwa

Masaże terapeutyczne mają być bardziej skuteczne niż lekarstwa czy ćwiczenia w uśmierzaniu przewlekłych bólów pleców. Tak właśnie podsumowuje zespół badaczy amerykańskich, który właśnie przeprowadził badania w tej dziedzinie.... czytaj więcej

Naturalne lekarstwa na fibromialgię

Podczas gdy statystyki ujawniają, że od 2% do 6% populacji krajów uprzemysłowionych ma cierpieć z powodu fibromialgii – dodatkowo, kondycja ta w 80% dotyczy kobiet – to syndrom ten dopiero w 1982 roku został uznany przez Światową Organizację Zdrowia.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Ignorancja

Większość leków medycyny akademickiej nieumiejętnie stosowana bez nadzoru lekarza może prowadzić do zatrucia i śmierci. Również zioła należy stosowa...

28-06-2015 15:23

~Anna Bober

Dodaj komentarz

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy