Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Test wykrwający choroby układu oddechowego

Test wykrwający choroby układu oddechowego

dodane 2011-10-22 08:50

Z okazji Światowego Dnia Spirometrii, stowarzyszenie chorób płucnych w Quebeku chciałoby uwrażliwić całą populację na korzyści płynące z posługiwania się tą techniką, która pozwala wykryć bardzo wcześnie przewlekłe bądź potencjalnie śmiertelne choroby płucne, takie jak przewlekła obturacyjna choroba płuc, w skrócie zwana POChP.

Z tej choroby nie można się wyleczyć na 100%, ale można ją leczyć. A to właśnie dlatego wczesne wykrycie przewlekłej obturacyjnej choroby płuc jest tak ważne w tej walce.

A spirometria pozwala wykryć chorobę szybko i zacząć działać we wczesnym stadium, przy użyciu odpowiednich leków, stwierdza farmaceuta Simon Lessard.

Ponieważ przewlekła obturacyjna choroba płuc jest chorobą postępującą, fakt wczesnego leczenia pozwala w znacznym stopniu spowolnić jej postępowanie, a także w sposób niezwykle duży ograniczyć ciężar objawów, dodaje jeszcze kanadyjski specjalista.

Jak uważa doktor Jean Bourbeau, dyrektor programu POChP oraz readaptacji płucnej (programme de MPOC et de Réadaptation pulmonaire) w Instytucie klatki piersiowej (Institut thoracique) w Montrealu, w uniwersyteckim centrum zdrowia McGill (Centre universitaire de santé McGill, CUSM), najpoważniejszym problemem, z jakim stykają się osoby chore na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, to ciężkie zaostrzenie symptomów (kaszel, wydzielina, zadyszka przy oddechu) tej choroby.

Zaostrzenie tych objawów to bardzo poważne zagrożenie dla chorych, ponieważ mogą one prowadzić do przewlekłego upośledzenia, a nawet do przedwczesnego zgonu pacjenta, wyjaśnia doktor Jean Bourbeau.

Ponieważ zaostrzenie objawów jest bardzo ważnym wskaźnikiem rozwoju choroby, a także degradacji funkcji płuc, zapobieganie im jest celem priorytetowym w leczeniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc.

Aż do dnia 28 października 2011 więc, darmowe testy spirometryczne będą do dyspozycji w 23 aptekach z grupy Groupe Uniprix. Szpitalne centrum uniwersyteckie Hôpital Fleurimont w Sherbrooke oraz  uniwersyteckie centrum zdrowia McGill oferują również te darmowe testy wszystkim, którzy zechcą z nich skorzystać.

Objawy przewlekłej obturacyjnej choroby płuc

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (PochP) jest jedną z najgroźniejszych chorób z którą, ciężko jest walczyć, a jeszcze ciężej wygrać. Cierpią na nią głównie palacze, którzy zazwyczaj dowiadują się o jej istnieniu dopiero w gabinecie lekarza, który informuje ich o tym, że są chorzy.... czytaj więcej

Uzależnienie ma być całkowicie odrębną przewlekłą chorobą mózgu

Uzależnienie jest przewlekłą chorobą mózgu, według nowej definicji American Society of Addiction Medicine (amerykańskie towarszystwo medycyny uzależnienia), która ma na celu pomóc bliskim i opiekunom chorych lepiej zrozumieć zasady i znaczenie leczenia takiej jednostki chorobowej.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy