Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Stany Zjednoczone walczą ze strachem przed chorobą Alzheimera

Stany Zjednoczone walczą ze strachem przed chorobą Alzheimera

dodane 2012-02-24 08:18

Administracja prezydenta Baracka Obamy określiła chorobę Alzheimera jako jedną z najbardziej przerażających dolegliwości zdrowotnych, przy okazji przedstawiając pierwszą narodową strategię pozwalającą  zwalaczać tę wyniszczającą chorobę.

Przypomnijmy jeszcze, że poziom zachorowalności na chorobę Alzheimera rośnie w miarę starzenia się populacji.

Główny cel: znaleźć skuteczne lekarstwa do 2025 roku, co jest bardzo ambitnym wyzwaniem. Plan również ma na celu pomoc rodzinom poszkodowanym przez chorobę u kogoś najbliższego; jak również, usprawnić wcześniejsze diagnozowanie tak, aby pacjenci mieli szansę na wybranie leczenia.

Plan administracji amerykańskiej stwierdza również, że brak informacji, albo mylne informacje na temat choroby Alzheimera, a także jej stygmatyzowanie, tak samo zresztą jak i powiązanych z nią demencji, zbyt często opóźnia postawienie diagnozy, oraz przyczynia się do izolacji chorych, co czyni chorobę jeszcze cięższą.

Tak więc, pośród obiecanych pierwszych działań jest przede wszystkim duża kampania uświadamiająca opinię publiczną, a także lekarzy pierwszego kontaktu, na temat choroby Alzheimera.

Pomysł ten spotkał się z wielkim uznaniem ze strony stowarzyszeń choroby Alzheimera w Stanach Zjednoczonych, ponieważ taki krok był od bardzo dawna potrzebny, jak stwierdza Eric J. Hall, przewodniczący Alzheimer's Foundation of America.

Plan ten ma być częścią całej serii małych zwycięstw, w dziedzinie prewencji, opóźniania, a także, być może kiedyś, leczenia tej choroby. Alzheimer's Foundation of America z uznaniem wita działania administracji, która dokonała wielkiego wysiłku, stwierdza Eric J. Hall w oświadczeniu.

Choroba Alzheimera: badania idą do przodu

Międzynarodowa Konferencja na temat choroby Alzheimera została otwarta w Paryżu 17 lipca 2011 roku. Ponad 5 000 ekspertów zebrało się na pięć dni, aby wymienić się rezultatami swoich ostatnich badań nad chorobami neurodegeneracyjnymi, a w szczególności nad chorobą Alzheimera, która tak niepokoi wszystkich lekarzy, p... czytaj więcej

Wysokie ciśnienie grozi chorobą Alzheimera

Najnowsze badania sugerują, że osoby w średnim wieku, mające problemy ze zbyt wysokim ciśnieniem tętna, są bardziej na rażone na uaktywnienie się w ich płynie mózgowo-rdzeniowym, biomarkerów choroby Alzheimera. czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy