Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Stany Zjednoczone: odkrycie przeciwciała bardzo skutecznego przeciwko grypie

Stany Zjednoczone: odkrycie przeciwciała bardzo skutecznego przeciwko grypie

dodane 2011-08-19 11:39

Badanie opublikowane w zeszłym tygodniu wskazuje, że naukowcy amerykańscy odkryli przeciwciało, które byłoby w stanie zneutralizować od 30 do 36 znanych szczepów wirusa grypy. Być może jest to środek, aby opracować uniwersalną szczepionkę przeciwgrypową.

Przegląd amerykański Science przedstawił jakiś czas temu odkrycie wirologów brytyjskich i szwajcarskich, którzy ogłosili odkrycie nowego przeciwciała, nazwanego F16, zdolnego do walki ze wszystkimi wirusami typu A, odpowiedzialnymi za grypę.

Tym razem, to badacze amerykańscy ujawnili w Annałach Amerykańskiej Narodowej Agencji Nauki (PNAS), iż odkryli inne przeciwcialo, ochrzczone CH65. To CH65 działa na hemaglutyninę, proteinę usytuowaną na powierzchni wirusa grypy, która pozwala mu na przytwierdzanie się w komórkach, które infekuje.

I to właśnie dlatego, że hemaglutynina stale mutuje, wirolodzy z całego świata, co roku, byli zmuszeni do produkowania nowej szczepionki przeciwgrypowej, na każdy sezon. Ale przeciwciało CH65 jest zdolne do kopiowania wielkiej liczby właściwości kwasu sialowego, naturalnego receptora hemaglutyniny, a więc może się ono przyczepiać do molekuł otaczających wirusa.

Nagle, wirus grypy nie może mutować bez zmniejszania swojej zdolności do infekowania komórek ludzkich.

Badania te uczą nas, że ludzki system immunitarny jest zdolny do przystosowania swojej odpowiedzi na grypę i do produkowania w rzeczywistości antyciał mogących zneutralizować całość szczepów wirusowych, wyjaśnia doktor Stephen Harrison, ze szpitala dziecięcego w Bostonie, w Massachussetts, główny autor omawianego badania.

Blokowanie największej możliwej liczby wirusów

Opracowanie szczepionki przeciwgrypowej jest dziś przedsięwzięciem, które zależy częściowo od szczęścia, stwierdza również doktor Stephen Harrison w komunikacie.

Szczepimy posługując się wirusem (osłabionym) albo częścią wirusa, mając nadzieję, że odpowiedź układu immunitarnego ciała będzie ewoluować w dobrym kierunku, kontynuuje specjalista, ale jeśli chodzi o wirusy takie jak te, odpowiedzialne za grypę, które mutują bardzo szybko, chcemy uzyskać odpowiedź skuteczną, aby zablokować zarazem i użyty szczep wirusa w szczepionce, i liczne szczepy, które są z nim związane .

Jak uważa doktor Stephen Harrison, rezultaty tego badania ujawniają również strategie, które możemy zaadoptować, aby osiągnąć ten cel.

Grypa: nowy krok w kierunku uniwersalnej szczepionki

Proteina M2, powszechna dla wielu postaci grypy, była już wcześniej badana w pracach poszukiwawczych nad szczepionką. Ale, rezultaty tych prac były rozczarowujące. Badacze koreańscy jednakże ogłosili właśnie, że udało im się wykazać skuteczność nowej szczepionki na bazie tego antygenu u myszy. W jaki sposób tego dokonali? Ot... czytaj więcej

Przeciwciało przeciwko cukrzycy?

Przeciwciało, które zapobiega wysokim poziomom cukru we krwi, zostało opracowane przez badaczy amerykańskich. czytaj więcej

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy