Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Stany Zjednoczone: epidemia kokluszu

Stany Zjednoczone: epidemia kokluszu

dodane 2012-05-06 10:02

Władze zdrowia publicznego w stanie Waszyngton właśnie potwierdziły, iż aktualnie populacja tego stanu mierzy się z poważną epidemią kokluszu: jak do tej pory, potwierdzono aż 1 100 przypadków tej choroby. Jak podają władze zdrowotne, wszystko na to wskazuje, że stan ten jest na bardzo prostej drodze w kierunku najgorszej epidemii kokluszu, jaka uderzyła w Waszyngton w ciągu ostatnich siedmiu dziesięcioleci.

Pocieszające jest to, że jak do tej pory nie odnotowano jeszcze żadnego zgonu, ale dwadzieścioro niemowląt zostało hospitalizowanych z powodu infekcji bakteryjnej, która jest wyjątkowo groźna dla pacjentów w tym wieku, wyjaśnia Tim Church, rzecznik stanowego Wydziału Zdrowia.

Gubernator stanu, pani Christine Gregoire ustanowiła stanowy fundusz ratunkowy, który ma pomóc zwiększyć liczbę szczepień przeciwko kokluszowi. Christine Gregoire również ogłosiła, iż uzyskała federalną zgodę na przekierowanie niektórych funduszy, aby kupić dodatkowe 27 000 dawek szczepionki dla niezabezpieczonych dorosłych.

Koklusz jest chorobą potencjalnie śmiertelną, która powoduje niekontrolowane, bardzo silne ataki kaszlu. Na całym świecie, jak ocenia Światowa Organizacja Zdrowia, koklusz dopada od 30 000 000 do 50 000 000 ludzi i zabija około 300 000 (głównie niemowlęta w rozwijających się krajach).

W Stanach Zjednoczonych, większość niemowląt zostaje udodpornionych przeciwko kokluszowi dzięki szczepionce, która jest podawana w kilku dawkach, poczynając od drugiego miesiąca życia.

Wydaje się, że wybuchy epidemii kokulszu mają tendencję do przebiegania w cyklach w Stanach Zjednoczonych, ale Christine Gregoire stwierdza, że ostatnia fala przypadków w stanie Waszyngton jest zupełnie odmienna od typowego szczytu, charakterystycznego dla ostatnich lat, kiedy to odnotowywano od 500 do 600 przypadków na cały rok.

Aktualnie, obserwujemy od 100 do 125 nowych przypadków co tydzień, mówi Tim Church. Jeżeli to się nie zmieni, to do końca 2012 roku stan Waszyngton naliczy około 3 000 przypadków, w tym tempie, co będzię największą liczbą przypadków kokluszu w tym stanie od 1940 roku. Mamy nadzieję, że potrafimy zatrzymać tę epidemię i nie pozwolimy, żeby do tego doszło.

Wydaje się, że do bieżącej epidemii doszło w zeszłym roku.

Tim Church wyjaśnia: 1 132 przypadki potwierdzone do 28 kwietnia 2012 roku już teraz przekraczają 961 przypadków odnotowanych w całym 2011 roku. Liczby te obejmowały jeszcze zgon dwójki niemowląt.

Ale i tak na razie wygląda to dość blado w porównaniu do epidemii w Kalifornii z 2010 roku, w której naliczono ponad 9 000 przypadków, włączając w to zgon dziesięciorga niemowląt.

Proporcjonalnie, te 3 000 przypadków może oznaczać znacznie gorszy wynik dla Waszngtonu, który liczy około 6 700 000 mieszkańców, w porównaniu do 9 000 przypadków pośród 37 000 000 Kalifornijczyków.

Tim Church dodaje jeszcze, że względnie wysokie wyniki dla Waszyngtonu, jeżeli chodzi o pozwolenie na wyłączenie ze szczepień dzieci w wieku szkolnym, około 6%, może być częściowo odpowiedzialne za aktualny problem, z którym mierzą się władze zdrowotne.

Ale w grę mogą wchodzić też inne czynniki, które na tę chwilę pozostają nieznane.

Na tę chwilę, Waszyngton jest najciężej dokniętym stanem w całym kraju, mimo że o epidemiach kokluszu doniesiono również ze stanów takich jak Oregon, Idaho, a także New England, mówi Tim Church.

Szczepionka przeciwko wirusowi Ebola daje dobre rezultaty

Eksperymentalna szczepionka przeciwko wirusowi Ebola, który powoduje u człowieka gorączkę krwotoczną, wyjątkowo zjadliwą i zabójczą, została opracowana przez badaczy amerykańskich. czytaj więcej

Nikotynizm: szczepionka genetyczna przeciwko nikotynie?

Skuteczna u myszy, ale czy zadziała u człowieka? Jedna dawka genetycznej szczepionki pozwoliła gryzoniom na wytworzenie przeciwciał skierowanych przeciwko nikotynie. czytaj więcej

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy