Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Skuteczność niektórych kremów przeciwsłonecznych budzi wątpliwości

Skuteczność niektórych kremów przeciwsłonecznych budzi wątpliwości

dodane 2013-06-27 09:24

Czy kremom przeciwsłonecznym możemy ufać? Czy faktycznie zapewniają taką ochronę, jaka jest przedstawiana na etykietkach? Niską, średnią, wysoką, bardzo wysoką? Jak informuje francuski magazyn 60 Millions de consommateurs (pismo INC, Institut National de la Consommation), skuteczność niektórych tych produktów jest o wiele mniejsza, niż zapowiadana.

Latem 2012, prof. Laurence Coiffard, przewodnicząca CERD (Centre européen de Recherche en Dermopharmacie) alarmowała w magazynie Liberation: - Skuteczność kremów przeciwsłonecznych jest problematyczna. 25 – 30% tych produktów ma w rzeczywistości wskaźnik protekcji niższy niż ten, o którym informuje etykietka.

Redaktorzy 60 Millions de consommateurs wyjaśniają dziś: - Jeżeli istnieje jakakolwiek wątpliwość odnośnie tej protekcji, konsumenci nie powinni trwać w niewiedzy.

Aby się przekonać jak jest naprawdę, postanowili przebadać skuteczność 10 różnych kremów przeznaczonych dla dzieci. Posłużyli się płytkami polimerowymi, aby na nich przetestować czynnik SPF (Sun Protection Factor). Metoda ta jest uznawana przez francuską agencję Agence nationale de Sécurité du Médicament (ANSM) za szybką i skuteczną.

Analizy doszły do następujących wniosków:

- 4 kremy zapewniają taką ochronę, jaka widnieje na etykietce (Avene, Mixa, Vichy, Alga Maris);

- 6 kremów nie spełnia obietnic (Clarins, Klorane, Mustella, Nivea baby, Bioregna, Natessance).

Redaktorzy 60 Millions de consommateurs następnie przedstawili rezultaty tych badań producentom kremów. Ci kontestują formę przeprowadzonego badania (czyli in vitro - w laboratorium, a nie in vivo - na bycie ludzkim, smażącym się na plaży, na przykład...).


Żeńskie hormony i ochrona serca: koniec mitu

Kobiet mniej niż mężczyźni cierpią z powodu chorób sercowo-naczyniowych, ale po menopauzie różnica ta się zaciera. A jednak, jak się okazuje, różnica ta wcale nie zależy od hormonów, wbrew powszechnie podzielanemu przekonaniu. Żeńskie hormony nie chronią nas przed incydentami sercowo-naczyniowymi.... czytaj więcej

Spirala antykoncepcyjna chroni przed rakiem?

Założenie spirali antykoncepcyjnej może chronić kobiety przed rozwojem niektórych nowotworów kobiecych, jak stwierdza zespół naukowców hiszpańskich, który postarał się o kompilację rezultatów z badań naukowych, przeprowadzonych na skalę międzynarodową.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy