Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych na twarzy, czyli rumień na policzkach

Rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych na twarzy, czyli rumień na policzkach

dodane 2019-05-06 17:47

Charakterystyczny rozlany rumień zlokalizowany w okolicach policzków i nosa bardzo często spotykany przy wrażliwym typie skóry to jeden z symptomów rozszerzenia drobnych naczynek krwionośnych. Wszyscy, którzy zmagają się z tym problemem, wiedzą, jak uciążliwa może być pielęgnacja cery naczynkowej.

Przyczyny rozszerzenia drobnych naczyń krwionośnych

Przyczyn rozszerzenia naczyń krwionośnych na twarzy jest bardzo wiele. Jedną z tych, na które nie mamy wpływu jest podłoże genetyczne. Ludzie po prostu rodzą się ze słabszymi naczynkami, które później bardziej podatne są na pękanie. Również choroby takie jak np. nadciśnienie może mieć wpływ na rozszerzenie naczyń krwionośnych na twarzy. Podobnie jest z działaniem skrajnych temperatur na skórę twarzy, przechodzenie z mrozu do ciepłego pomieszczenie działa bardzo niekorzystnie na cerę naczynkową. Jednak na klimat, w którym żyjemy, także nie mamy wpływu.

Na inne przyczyny z kolei możemy mieć wpływ i to bardzo duży. Jedną z nich jest picie alkoholu, który zaostrza objawy, czego skutkiem jest pojawienie się rumienia. Również palenie papierosów osłabia ścianki naczyń krwionośnych. Nadmierna ekspozycja na słońce bez odpowiedniej ochrony, a także wizyty w solarium również są przyczyną rozszerzania się naczynek.

Jak zapobiec pękaniu naczynek?

Kluczem do zapobiegania pękaniu naczynek krwionośnych jest odpowiednia pielęgnacja. Przede wszystkim należy chronić wrażliwą skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych poprzez używanie odpowiednich filtrów. Należy zrezygnować z opalania się w solarium.

Warto zaopatrzyć się w serię kosmetyków do pielęgnacji cery naczyniowej. Kosmetyki te często wzbogacane są witaminą C lub P, która odpowiedzialna jest za pobudzenie mikrokrążenia. Produkowane są z wyciągów m.in. z miłorzębu japońskiego, arniki górskiej, czy kasztanowca. Nie należy używać toników na bazie alkoholu, a także ziarnistych peelingów. Lepsze będą enzymatyczne, które nie podrażniają wrażliwej skóry, tylko chemicznie rozpuszczają martwy naskórek. Nie wolno zapomnieć o odpowiednim nawilżeniu twarzy.

Parówki ziołowe również nie są dobrym rozwiązaniem w przypadku cery naczynkowej, podobnie jak maseczki z glinki, które są mocno wysuszające i zabiegi z silnymi kwasami działającymi drażniąco na rozszerzone naczynka.

Leczenie rozszerzonych naczynek

Leczenie cery naczynkowej nie jest zadaniem łatwym, ponieważ ciężko jest odwrócić zmiany, które już zaszły. W tym przypadku skuteczny może być jedynie zabieg laserowego zamykania naczynek, ponieważ pielęgnacja może jedynie hamować dalsze pękanie naczyń krwionośnych. Podobnie jak odpowiednia dieta, która pozwoli nie dopuścić do dalszych zmian w cerze naczynkowej. Jedzenie dużej ilości owoców i warzyw, a także zażywanie witaminy C jest bardzo wskazane dla osób mających problem z popękanymi naczyniami krwionośnymi. Należy zrezygnować z ostrych przypraw, takich jak chilli, ostra papryka, pieprz.

Autor: Agnieszka Witek

Zaczerwienienie oczu

Przyczyną zaczerwienienia oczu mogą być zarówno choroby bezpośrednio związane z okiem, jak i inne choroby niezwiązane bezpośrednio z narządem wzroku. Powodem zaczerwienienia często są stany zapalne, wywołane przez wirusy lub bakterie. Przyczyną zaczerwienienia oczu może być też reakcja alergiczna, nadciśnienie tętnicze krwi, a naw... czytaj więcej

Czerwone mięso i wędlina w związku z cukrzycą typu 2

Czerwone mięso, a w szczególności wędliny, ma zwiększać w sposób znaczący ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2. I na odwrót, źródła protein, takie jak orzechy, produkty mleczne z niską zawartością tłuszczu oraz pełne ziarna, mają zmniejszać to ryzyko.... czytaj więcej

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy