Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Rak płuc: nowy test oddechowy

Rak płuc: nowy test oddechowy

dodane 2011-12-28 14:43

Badacze amerykańscy stwierdzają, iż udało im się opracować test oddechowy, który pozwala wykryć raka płuc. Test ten może identyfikować pewien podtyp raka płuc – gruczolakoraka albo płaskonabłonkowego – z precyzją graniczącą z 90%.


W ten sposób, czujnik ten wykrywa unikatowy profil lotnych związków organicznych, tak zwanego „biopodpisu metabolicznego”, obecnego w wydychanym powietrzu. 

Rezultaty badań przeprowadzonych przez amerykańskich badaczy pokazują, że pierwsza technologiczna generacja tego nowoczesnego testu oddechowego jest porównywalna, ze wskazaniem na test oddechowy, z badaniami tomograficznymi, przeprowadzanymi komputerowo.

Doktor Paul Rhodes, w komunikacie, wyjaśnia, że: wykrywanie podpisu biologicznego raka płuc w wydychanym powietrzu danej osoby jest techniką nieinwazyjną, szybko i mało kosztowną, i na pewno stanie się bardzo cennym narzędziem diagnostycznym, uzupełniającym do tomografii komputerowej, pozwalającym staranniej ocenić nieprecyzyjne wyniki tego badania.

Dodatkowo, ten test oddechowy może odgrywać znaczącą rolę we wczesnym wykrywaniu raka oraz w rozróżnianiu raka płuc, jednocześnie redukując koszty dla systemu opieki zdrowotnej, dodaje jeszcze doktor Paul Rhodes, który jest założycielem oraz przewodniczącym generalnym firmy Metabolomx.

Firma ta opracowała właśnie omawiany tutaj test.

Badanie, w którym test oddechowy został starannie przedstawiony, zostało opublikowane w Journal of Thoracic Oncology i odnosi się do pierwszej próby klinicznej. Oczywiście, dodaje natychmiast doktor Paul Rhodes, będą potrzebne jeszcze dodatkowe testy, aby potwierdzić te wstępne na razie rezultaty.

Rzadki rak płuc: na tropie kóz!

Czy istnieje jakiś związek między rakiem płuc, który generalnie dotyka niektórych zwierząt, a podobną postacią, która dotyka – w rzadkich przypadkach – człowieka? Takie pytanie postawiła sobie ekipa naukowców francuskich z Uniwersyteckiego Centrum Szpitalnego (CHU) w Lyon.... czytaj więcej

Przeciwutleniacze, w tym witamina E, mogą wspomagać rozwój raka płuc

Stara tajemnica lekarska - dlaczego przeciwutleniacze, takie jak witamina E i beta-karoten przyspieszają wzrost wczesnych nowotworów płuc w populacji wysokiego ryzyka, takiej jak palacze, zamiast chronić ją przed rakiem- może zostać rozwiązana.... czytaj więcej

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy