Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Pracoholizm i większe ryzyko alkoholizmu?

Pracoholizm i większe ryzyko alkoholizmu?

dodane 2011-08-23 09:35

Pewne badania przeprowadzone przez badaczy z Nowej Zelandii sugeruje, że młodzi dorośli, którzy pracują całymi dniami, są bardziej podatni na alkoholizm niż inni. Ryzyko to może być nawet aż trzykrotnie większe, według rezultatów opublikowanych w przeglądzie Addiction .

Jeśli dużo pracujesz, może to mieć dla ciebie konsekwencje, których nawet nie podejrzewasz. W rzeczywistości, badacze z uniwersytetu Otago w Nowej Zelandii, przeprowadzili badanie, które zdaje się wskazywać, że długie dni pracy zwiększają ryzyko alkoholizmu u młodych dorosłych.

A bardziej precyzyjnie, rezultaty opublikowane w przeglądzie Addiction pokazują, że jednostki, które pracują 50 godzin i więcej tygodniowo, są od 1,8 razy do 3,3 razy bardziej zagrożone problemami związanymi z konsumpcją alkoholu, w porównaniu do tych, którzy nie pracują.

Dodatkowo, nie zaobserwowano żadnej różnicy między kobietami i mężczyznami, dla których poziom zagrożenia jest taki sam.

Według badaczy, to zaostrzone ryzyko ma wynikać w rzeczywistości z dwóch czynników: stres i kontakt z kolegami.

Sheree Gibb, która kierowała tym nowozelandzkim badaniem, wyjaśnia w ten sposób: osoby, które dużo pracują, mają możliwość częstszego spotykania się ze swoimi kolegami, niż ci, których dni pracy są krótkie. Miejsca, gdzie długie dni pracy są zwyczajowe, mogą charakteryzować się również społeczną atmosferą, której towarzyszy konsumpcja alkoholu.

Badanie pokreśla więc znaczenie kierowania kampanii walczących z alkoholizmem do ludzi, którzy dużo pracują.

Objawy alkoholizmu

Nadmierne picie napojów alkoholowych może doprowadzić do alkoholizmu tj. całkowitego uzależnienia od alkoholu. W naszym kraju alkoholizm jest jedną z bardzo poważnych chorób społecznych. Picie alkoholu jest u nas zwyczajem powszechnym i towarzyszy praktycznie każdym okazjom i uroczystościom.... czytaj więcej

Debata nad ewentualnym genem alkoholizmu

Badacze amerykańscy opublikowali swoje prace w American Journal of Medical Genetics, w których udowadniają pewne cechy szczególne w funkcjonowaniu fal mózgowych u alkoholików oraz u ich dzieci. Gen związany z funkcjonowaniem hormonu serotoniny, stwierdzają amerykańscy badacze, może mieć z tym wiele wspólneg... czytaj więcej

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy