Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Polio: eradykacja w 2018, według założeń WHO

Polio: eradykacja w 2018, według założeń WHO

dodane 2013-05-07 10:04

Światowa Organizacja Zdrowia właśnie ogłosiła nowy sześcioletni plan, którego celem jest uwolnienie świata od choroby Heinego-Medina. Choroba ta miała być wyeliminowana już w latach 2000, ale na przeszkodzie stanęły władze stanu Kano w Nigerii, które w 2004 zawiesiły kampanię szczepień z powodów religijnych.

Dwa lata później w Nigerii odnotowano ponad 1000 przypadków polio. Mało tego, 25 innych krajów w Afryce i Azji znów zostało zarażonych tym groźnym wirusem.

WHO ma bardzo ambitny plan: jednoczesna eradykacja trzech typów poliowirusa. Głównym zadaniem będzie pokonanie trudności praktycznych ze szczepieniem dzieci w strefach miejskich gęsto zaludnionych i w strefach niebezpiecznych.

Przewidywany budżet na tę kampanię to 5,5 mld dolarów na 6 lat. Są to roczne koszty szczepień ponad 250 mln dzieci oraz obserwacja i nadzór ponad 70 krajów świata.

Anna Schuchat z Centers for Disease Control and Prevention w Atlanta mówi: - W 2012, WHO zarejestrowała 223 przypadki polio, a od początku 2013 odnotowano zaledwie 19 nowych. Jeszcze nigdy liczba przypadków i dotkniętych stref nie była równie niska. Trzeba wykorzystać tę okazję.

Potrzebna jest do tego jeszcze wola polityczna. Przykład Nigerii jest klasyczny. Najdramatyczniejszy jest fakt, że w 2003 polio była chorobą endemiczną zaledwie w 2 krajach Afryki Subsaharyjskiej. Po decyzji władz Nigerii – już 2 lata później 10 kolejnych krajów zgłasza przypadki paraliżu.

Walka z chorobą polio: Indie wygrały

Indie odniosły znaczący sukces w walce z chorobą Heinego-Medina. Albowiem, kilka dni temu zostały nawet oficjalnie usunięte z listy krajów, w których panowała ta niezwykle niszcząca choroba. Listę tę kontroluje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO, World Health Organization).... czytaj więcej

Objawy zakażenia poronnego

Zakażenie poronne to choroba wywołana wirusem polio. Zakażenie tym wirusem prowadzi do choroby Heinego-Medina. Jest to choroba neurologiczna, bardzo zakaźna, wywołana przez trzy typy poliowirusów. czytaj więcej

Objawy ostrego zapalenia rogów przednich rdzenia

Ostre zapalenie rogów przednich rdzenia (inaczej choroba Heine - Medina) jest schorzeniem wirusowym obejmującym komórki ruchowe. Za wywołanie choroby odpowiedzialny jest wirus polio. Zarażenie wirusem następuje drogą pokarmową. Wirus, który dostaje się do organizmu człowieka rozmnaża się w jelicie a następnie przedos... czytaj więcej

Objawy wirusowego zapalenia rogów przednich rdzenia kręgowego

Wirusowe zapalenie rogów przednich rdzenia kręgowego, zwale inaczej chorobą Heinego-Medina, albo Poliomyelitis (Polio), jest to zakaźna, ostra choroba neurologiczna wywołana przez wirusa polio. Zarażenie się wirusem jest możliwe drogą pokarmową i kropelkową. Okres wylęgania się choroby wynosi średnio od tygodnia do trzech tygodn... czytaj więcej

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy