Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Pewien wynalazek pozwala zasygnalizować problemy kardiologiczne i wysłać sygnał do telefonu komórkowego

Pewien wynalazek pozwala zasygnalizować problemy kardiologiczne i wysłać sygnał do telefonu komórkowego

dodane 2011-10-25 14:19

Szkoła politechniczna w Lozannie w Szwajcarii, Ecole polytechnique fédérale de Lausanne (EPFL) opracowała urządzenie zdolne do wykrywania problemów kardiologicznych. Co więcej, urządzenie to jest w stanie wysłać sygnał pacjentowi na jego telefon komórkowy.


Urządzenie to na pewno okaże się bardzo użyteczne w przypadku wielu osób cierpiących z powodu problemów kardiologicznych.

Szkoła politechniczna w Lozannie jest instytucją naukową i badawczą, jedną z najlepszych w całej Europie. Urządzenie, jakie zostało opracowane przez naukowców z tej instytucji, jest zdolne do śledzenia w czasie rzeczywistym rytmu serca pacjenta. Jak do tej pory, nic nadzwyczajnego, można by powiedzieć, ale...

Niezwykłość tego wynalazku polega na tym, iż jest on w stanie zaalarmować bezpośrednio samego zainteresowanego, czyli pacjenta, kiedy wykryje jakąś anomalię. Sygnał alarmowy zostaj wysłany na smartfona chorego.

A konkretnie chodzi o to, że pacjent nosi na sobie małe czujniki, na swoim ciele, które nadzorują jego rytm serca bez przerwy. Kiedy tylko wychwycą jakąć dysfunkcję, przesyłają informację na telefon pacjenta, a później tę samą informację SMS-em albo mailem do personelu medycznego, który może następnie podjąć odpowiednie działania.

System ten pozwala zebrać bardzo dokładne i bardzo precyzyjne dane. Jest on wyposażony w filtr szumów, który jest filtrem bardzo skutecznym. Dodatkowo, dysponuje on bateriami, które należy zmieniać co 3-4 tygodnie, wyjaśnia David Atienza, profesor w Szkole politechnicznej w Lozannie.

W ten sposób, jak zapewnia uczony, dane są automatycznie analizowane i przesyłane do lekarza w postaci skompresowanej, co pozwala lekarzowi na zaoszczędzenie czasu i na natychmiastowe działanie, jeśli taka jest konieczność.

A bardziej precyzyjnie, celem tego wynalazku jest wykrywanie arytmii serca w bardzo wczesnym stadium. Jest to ważne, ponieważ choroby sercowo-naczyniowe pozostają pierwszą przyczyną śmiertelności na całym świecie. Jak podają dane Światowej Organizacji Zdrowia, choroby te mają być odpowiedzialne za jedną trzecią zgonów na całym świecie, w tym 70 000 do 100 000 zgnów nagłych.

Objawy chorób zapalnych serca

Choroby zapalne serca są to stany zapalne powstałe głównie na tle wirusowym, bakteryjnym lub grzybiczym. Mogą one przebiegać jako proces dotyczący tylko tkanki mięśniowej, stanowiącej warstwę środkową serca, lub też towarzyszyć zapaleniu wsierdzia lub osierdzia. Podstawą zapaleń mięśnia sercowego jest obrzęk poszczególnych wł?... czytaj więcej

Objawy nowotworu złośliwego serca

Nowotwory złośliwe serca można podzielić na pierwotne lub wtórne. Wtórne występują znacznie częściej i są one przerzutami z innego nowotworu do serca. Do nowotworów złośliwych zalicza się m.in.  naczyniakomięsak, mięsak prążkowanokomórkowy, tłuszczakomięsak, włókniakomięsak oraz nerwiakow?... czytaj więcej

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy