Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Paski znieczulające na poparzenia jamy ustnej?

Paski znieczulające na poparzenia jamy ustnej?

dodane 2012-10-30 10:38

Co zrobić, aby uniknąć bólu po poparzeniu podniebienia wrzącą herbatą? Wystarczy zażyć jadalne paski, wydzielające środek znieczulający, aby móc dalej jeść w spokoju...   Dla wszystkich łakomczuchów, którzy nie mają cierpliwości poczekać, aż ich pizza, kawa czy zupa wystarczająco ostygną, amerykańscy naukowcy opracowali płatki znieczulające, które poprzez położenie na język, pozwalają załagodzić ból oparzenia.

Ta nowa metoda, wymyślona przez naukowców z Uniwersytetu Texas w Austin, wykorzystuje działanie środka miejscowo znieczulającego o nazwie benzokaina, regularnie stosowanego przy łagodzeniu ból, wykorzystywanego np. w produktach stomatologicznych lub w pastylkach na gardło. 

Znieczulające paseczki przeciw gorącym napojom?

Pokarmy, które najczęściej powodują oparzenia jamy ustnej, to: gorące napoje, jak herbata czy kawa, zupy, lecz również pizza, zawierająca gorący, roztopiony ser.

Nowy produkt został zaprezentowany tydzień temu w Chicago, podczas corocznego kongresu Amerykańskiego Stowarzyszenia Farmaceutów (American Association of Pharmaceutical Scientists).

Twórcy leku wytłumaczyli, że jadalne opatrunki, wyglądem przypominające paski odświeżające oddech, wystarczy położyć na obolałą część jamy ustnej (policzek, język, podniebienie), aby po natychmiastowym rozpuszczeniu przyniosły ulgę.

A jeśli już się oparzymy...

Oczekując ich komercjalizacji, podajemy kilka rad dla osób, które doznały już oparzenia podczas jedzenia:

- possij kostkę lodu dla chwilowego uśmierzenia bólu,

- unikaj produktów drażniących (ostrych, kwaśnych, a nawet napojów słodkich), które mogą wywoływać stan zapalny,

- unikaj pokarmów ostrych (jak chipsy), które mogłyby jeszcze bardziej uszkodzić tkanki jamy ustnej,

- płucz jamę ustną słoną wodą.

Objawy kandydozy błony śluzowej jamy ustnej

Charakterystycznym objawem dla kandydozy jamy ustnej jest biały nalot, który pojawia się na języku. Nalot może pojawić się również na podniebieniu. Biały nalot ma konsystencje serowatą i przypomina wyglądem ścięte mleko. czytaj więcej

Pieczenie języka i owrzodzenie jamy ustnej

Pieczenie języka oraz pojawienie się owrzodzeń w jamie ustnej to najczęściej oznaka aftowego zapalenia jamy ustnej. Owrzodzenia na języku mogą pojawić się również z powodu zapalenia języka. Gdy dolegliwości dotyczą również policzków, warg lub podniebienia, zapewne można mówić o zapaleniu błony śluzowej jamy ustnej. Pieczenie j... czytaj więcej

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy