Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Palenie wpływa na przyszłe leczenie złamań

Palenie wpływa na przyszłe leczenie złamań

dodane 2013-03-27 10:41

W nowym badaniu, zaprezentowanym na spotkaniu naukowym 2013 Annual Meeting of the American Academy of Orthopaedic Surgeons (AAOS), naukowcy omówili istniejącą literaturę na temat palenia oraz zdrowienia złamań długich kości (kość długa to taka, której długość znacznie przewyższa jej szerokość).

Analiza oparła się na 20 różnych studiach. Wynika z niej, że osoby palące są ponad 2 razy bardziej zagrożone tym, że ich kości nie zrosną się prawidłowo po złamaniu, w porównaniu do osób niepalących.

Dodatkowo, długość zdrowienia złamania była znacząco większa także u palących niż u niepalących: 32 tygodnie do 25 tygodni.

Naukowcy przyjrzeli się skutkom palenia w ostrych złamaniach i wyciągnęli wniosek, że nikotynizm zwiększa ryzyko niepełnego wyzdrowienia złamania oraz infekcji.

- Palenie w przypadku pacjenta ze złamaniem kości to znaczący czynnik ryzyka, o którym powinien mówić lekarz, kiedy w grę wchodzi operacja chirurgiczna w celu leczenia złamania - sugerują autorzy pracy.

Ponad 1 na 4 Amerykanów ma problemy z kośćmi bądź stawami, z powodu których opuszczają wiele dni w pracy. Operacja chirurgiczna przywraca zaś mobilność i redukuje ból, pomagając ludziom w powrocie do pracy i pełnego, produktywnego życia.

Objawy złamania kości

Złamanie kości oznacza całkowite lub częściowe przerwanie ciągłości kości, co spowodowane jest w większości przypadków urazem związanym z jakimś upadkiem lub uderzeniem. Ryzyko złamania zwiększa się u osób, które cierpią na osteoporozę lub guzy kości i szpiku kostnego. Poza tym bardziej narażone na wystąpie... czytaj więcej

Objawy złamań kości podudzia

Złamanie kości podudzia pojawia się najczęściej w związku z bezpośrednim urazem. Jednak przyczyną schorzenia mogą być również urazy pośrednie. Podudzie jest złożone z kości strzałkowej i piszczelowej. W wyniku złamania podudzia z reguły dochodzi do uszkodzenia obu kości.... czytaj więcej

Objawy złamania kości udowej

Złamanie kości udowej może dotyczyć górnego odcinka kości udowej, trzonu  i obwodowego końca tej kości. Objawy złamania uzależnione są od miejsca, w którym wystąpiło. Przyczyny schorzenia różnią się w zależności od rodzaju złamania.... czytaj więcej

Objawy złamania kości przedramienia

Kości przedramienia, czyli łokciowa i promieniowa, leżą względem siebie równolegle. W chwili upadku może dojść do niewielkiego uszkodzenia lub też nawet złamania – jednej z nich lub obydwu. Uszkodzenia te mają zawsze te same objawy i bez większych powikłań można je bezproblemowo wyleczyć.... czytaj więcej

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy