Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Otyłość: choroba, która coraz częściej dotyczy zwierząt

Otyłość: choroba, która coraz częściej dotyczy zwierząt

dodane 2012-01-05 08:01

Jaki pan taki kram? Według kanadyjekiej pani weterynarz, zwierzęta domowe, tak samo jak i ludzie, są coraz bardziej dotknięte nadwagą, a nawet otyłością. Przyczyną jest oczywiście nadmierne jedzenie.

Otyłość stała się dziś prawdziwym problemem zdrowia publicznego, albowiem nie dotyka jedynie ludzi, ale również ich najwierniejszych towarzyszy. I alarmuje o tym pani weterynarz i specjalistka od odżywiania w Princess Animal Hospital w Kingston, w Ontario.

Monica Sedden ogłasza, co ją niepokoi: staje się to coraz większym problemem pośród zwierząt. Obserwujemy coraz więcej przypadków cukrzycy, zapalenia stawów oraz problemów z mobilnością.

Aby wyjaśnić to rosnące zjawisko, pani Monica Sedden pokazuje palcem zbyt obfite jedzenie naszych czworonogich przyjaciół, a przede wszystkim złą intencję niektórych właścicieli do pozostawiania miski stale pełnej jedzenia. Jest to mania, która daje zwierzęciu pozwolenie na stałe jedzenie. A jest to niedobre.

Tym bardziej, jak zauważa to kanadyjska weterynarz, porcje jedzenia na rynku czasami zawierają zbyt dużo kalorii oraz tłuszczów. Jedna filiżanka takiego jedzenia odpowiada czasami nawet 500 kaloriom.

Pani weterynarz podkreśla również zwyczaj niektórych właścicieli dawania resztek ze stołu zwierzętom domowym. Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego ile tak naprawdę dali do zjedzenia swojemu psu lub kotu, stwierdza pani Monica Sedden. Albowiem, w zależności od rozmiaru zwierzęcia, przekąska może równać się całemu hamburgerowi.

Jednakże, pani weterynarz przyznaje równiecześnie, że wybranie jedzenia dla swojego zwierzęcia nie jest dziś łatwym zadaniem. Jest tyle firm, które produkują tyle jedzenia, że ciężko jest dowiedzieć się, które są najlepsze. Nawet jeśli produkty są oznaczane jako świeże i biologiczne, ciężko jest konsumentom dowiedzieć się, czy to, co kupują i czemu ufają, naprawdę jest tego warte.

Brak aktywności

Poza tym bogactwem jedzenia, pani Monica Sedden podkreśla jeszcze drugi niezwykle ważny czynnik: coraz bardziej zredukowana aktywność niektórych zwierząt, która sprzyja przybieraniu na wadze. Według specjalistów, kluczem jest nie pozwolić nadwadze, żeby zainstalowała się na dobre u naszych zwierząt, i dlatego nie wolno jej zaprzeczać.

Kiedy diagnozujemy nadmiar wagi, ludzie twierdzą, że wręcz przeciwnie, ich zwierzak ma świetną formę , ujawnia pani Monica Sedden. Każda rasa jest inna, dlatego też nie zawsze właściciel jest w stanie poprawnie ocenić wagę swojego pupila.

A jednak, w przypadku nadwagi trzeba być czujnym i nie pozbawiać zwierzęcia jedzenia. Dawanie mu jedynie zredukowanej porcji, aby zgubił zbędny ciężar, nie wystarczy, ponieważ niektóre z jego potrzeb na składniki odżywcze mogą w ten sposób być niezaspokojone, odnotowuje specjalistka kanadyjska, która zachęca właścicieli, aby poprosili o zdanie weterynarza.

Otyłość: nowe geny predyspozycji do otyłości zidentyfikowane u dziecka

Według nowego badania, naukowcom udało się zidentyfikować dwa nowe geny, które predysponują do otyłości u dziecka. Odkrycie to przenosi nowe wiadomości na temat potencjalnych przyczyn tej choroby. czytaj więcej

Otyłość: rosnące zagrożenie dla zdrowia Kanadyjczyków

Stały wzrost poziomu otyłości w kraju może bardzo poważnie dotknąć wydolność kanadyjską w dziedzinie zdrowia, według Conference Board w Kanadzie. W 2008 roku, blisko jedna czwarta populacji Kanadyjskiej była otyła. czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy