Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Otyłość jest chorobą

Otyłość jest chorobą

dodane 2013-06-19 08:44

Amerykańskie stowarzyszenie American Medical Association oficjalnie nazwało otyłość chorobą, czyli przypadłością, która wymaga leczenia i prewencji. Dr Patrice Harris, członek AMA, wyjaśniał, iż uznanie otyłości za chorobę pozwoli zmienić sposób, w jaki społeczność medyczna radzi sobie z tym złożonym problemem.

Według ostatnich statystyk, otyłość dotyka już jednego Amerykanina na trzech. Co więcej, z nadwagą mierzy się również 1/3 społeczeństwa amerykańskiego.

Dr Michael Joyner, fizjolog w Mayo Clinic w Rochester, mówi: - Otyłość nie oznacza tylko dźwigania na sobie nadmiaru tłuszczu. Komórki tłuszczowe, o których przez długi czas myśleliśmy, że są tylko magazynem energii, wydzielają także substancje chemiczne mogące spowodować zapalenie, podnieść ciśnienie krwi oraz spowodować twardnienie tętnic.

Jeżeli więc w świadomości opinii publicznej otyłość zaistnieje jako choroba, powinno to poskutkować więszymi inwestycjami – ze strony rządu oraz ze strony sektora prywatnego – w terapie otyłości. Pracodawcy będą zobligowani do pokrywania kosztów leczenia otyłości pracowników, a pracownicy będą mniej dyskryminowani ze względu na wagę ciała.

Problemem jest to, że ludzie mogą oczekiwać, iż zostanie w końcu wynaleziona „pigułka”, która w magiczny sposób „uleczy” otyłość. Tak się nie stanie. Firmy farmaceutyczne próbują od lat, ale do tej pory zarejestrowano zaledwie kilka leków na odchudzanie. Jednak nawet one nie dają spektakularnych rezultatów.

Dr Joyner mówi: - Kiedy już człowiek utyje, bardzo bardzo ciężko jest mu się odchudzić i w dodatku utrzymać wagę. Żyjemy w społeczeństwie mało aktywnym fizycznie i objadającym się żywnością wyskokotłuszczową i wysokokaloryczną. Dlatego nazwanie otyłości chorobą powinno pozwolić ustawodawcom na wprowadzenie istotnych zmian, wspomagających walkę z tym problemem, tak samo jak to się stało w przypadku palenia.


Otyłość: choroba, która coraz częściej dotyczy zwierząt

Jaki pan taki kram? Według kanadyjekiej pani weterynarz, zwierzęta domowe, tak samo jak i ludzie, są coraz bardziej dotknięte nadwagą, a nawet otyłością. Przyczyną jest oczywiście nadmierne jedzenie. czytaj więcej

Otyłość: nowe geny predyspozycji do otyłości zidentyfikowane u dziecka

Według nowego badania, naukowcom udało się zidentyfikować dwa nowe geny, które predysponują do otyłości u dziecka. Odkrycie to przenosi nowe wiadomości na temat potencjalnych przyczyn tej choroby. czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy