Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Około 38% Europejczyków ma cierpieć z powodu choroby umysłowej

Około 38% Europejczyków ma cierpieć z powodu choroby umysłowej

dodane 2011-09-14 08:22

Około 38% mieszkańców Europy, czyli jakieś 165 000 000 osób, ma cierpieć z powodu choroby umysłowej albo z powodu zaburzenia neurologicznego, ujawnia nowe badanie, podane do wiadomości publicznej kilka dni temu.

Większość z tych Europejczyków nie jest leczona, ale eksperci oceniają, że wielu spośród nich nie potrzebuje terapii.

Badanie, które zostało przeprowadzone przez europejskie kolegium neuropsychofarmakologii, jest przedstawiane jako jedno z najbardziej kompletnych, jakie kiedykolwiek zostały przeprowadzone w Europie.

Odnosiło się ono do 500 000 000 mieszkańców Europy, z 27 krajów Unii Europejskiej, a także ze Szwajcarii, z Islandii oraz z Norwegii.

Badanie oceniło ponad 90 problemów zdrowia psychicznego, przede wszystkim tych, które objawiają się u dzieci, takie jak zaburzenia hiperaktywności albo braku koncentracji, aż do tych, które dotykają głównie osób starszych, takie jak choroba Alzheimera.

Matt Muijen, ze Światowej Organizacji Zdrowia, jednakże uprzedził, że statystyki mówiące o 38%, oznaczają przede wszystkim to, że społeczeństwo jest zestresowane, a nie prewalencję chorób psychicznych.

Najbardziej rozpowszechnionymi zaburzeniami są: zaburzenia niepokoju psychicznego, bezsenność, depresja, narkomania i demencja. Około jedna trzecia z dotkniętych tymi dolegliwościami ludzi jest leczona.

Depresja w starszym wieku związana z demencją?

Badania przeprowadzonych na 65-latkach i starszych pokazują, że depresja jest powiązana z prewalencją łagodnego spadku poznawczego oraz większym ryzykiem demencji. Prace opublikowano w Archives of Neurology, publikacji JAMA. Objawy depresyjne pojawiają się u 3 – 63% pacjentów z łagodnym spadkiem poznawczym (MCI).... czytaj więcej

DDT zwiększa ryzyko choroby Alzheimera

Choroba Alzheimera jest stanem neurodegeneracyjnym, który niekorzystnie wpływa na funkcje poznawcze. Z około 45 milionów ludzi na całym świecie chorujących na różne typy chorób demencyjnych, Alzheimer jest najczęstszą chorobą tego typu. Chociaż objawy choroby Alzheimera mogą się różnić u poszczególnych osób, to niektóre z nich... czytaj więcej

Objawy choroby Alzheimera

Przyczyny choroby Alzheimera nie są w pełni znane. W tej chorobie dochodzi do powolnego obumierania komórek mózgu (neuronów), gromadzenia się w tkance mózgowej w postaci płytek białka zwanego amyloidem – beta oraz pojawienie się skręconych włókien białka o nazwie tau.... czytaj więcej

Jeść truskawki, aby uniknąć choroby Alzheimera!

Według nowego badania opublikowanego przez przegląd Plos One , konsumpcja truskawek ma pozwalać na zapobieganie takim patologiom jak cukrzyca albo choroba Alzheimera. czytaj więcej

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy