Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Nowy wirus grypy odkryty u niemowlaka w Ontario

Nowy wirus grypy odkryty u niemowlaka w Ontario

dodane 2011-06-20 09:58

Nowy wirus grypy został odkryty, kiedy pewne dziecko zostało zarażone dwoma szczepami grypy – wirusem pandemicznym H1N1 oraz wirusem grypy sezonowej H3N2 – donoszą lekarze kanadyjscy. Dziecko w wieku 16 miesięcy, z regionu Toronto zostało hospitalizowane w dniu 24 stycznia 2011 roku i zostało w szpitalu przez 15 godzin, zanim mogło wrócić do domu.

Niemowlę, które cierpiało na dolegliwości oddechowe oraz żołądkowo-jelitowe, wyzdrowialo bez problemów, a ani jeden członek jego rodziny nie został zarażony przez tego samego wirusa.

Lekarze odkryli, że niemowlak został zarażony zmodyfikowanym wirusem grypy, kiedy tylko przeanalizowali wydzieliny pobrane z jego nosa i gardła.

Testy te ujawniły obecność powiązanych genów wirusa H1N1 oraz H3N2, czyli wymianę genów między tymi wirusami, która stworzyła nową kombinację genetyczną.

Lekarz mikrobiolog z agencji ochrony oraz promocji zdrowia w Ontario, pan Jonathan Gubbay, wskazał, że według społeczności medycznej, jest to pierwszy taki przypadek wymiany genów między wirusami H1N1 oraz H3N2.

Doktor Jonathan Gubbay sprecyzował, iż było niemożliwe stwierdzenie z całą pewnością, iż taki przypadek nigdy wcześniej się nie zdarzył. Są bardzo duże szanse na to, iż taka kombinacja genów została odnotowana już w przeszłości , dorzucił lekarz.

Specjalista oraz jego koledzy, który donieśli o tej sprawie, oznajmili także, iż nowy wirus nie jest zagrożeniem dla zdrowia publicznego. Oceniają oni, że aktualne szczepionki przeciwko grypie sezonowej chronią zarazem przeciwko wirusowi H1N1 oraz H3N2, oraz że przeciwciała mają być wytwarzane w przypaku kombinacji między obydwoma wirusami.

Doktor Gubbay podkreślił, iż niemożliwe jest komentowanie rozprzestrzeniania się tego typu wirusa, ponieważ doniesiono jak do tej pory jedynie o jednym takim przypadku.

Aczkolwiek, specjalista wspomniał, iż fakt ten pokazuje znaczenie zaostrzonego nadzoru ze strony władz medycznych jeśli chodzi o tego typu wydarzenia.Zmutowany wirus ptasiej grypy: strach przed bioterrorystami

Badacze studiujący potencjalnie śmiertelną nową wersję wirusa ptasiej grypy dobrowolnie zawiesili swoje badania na 60 dni, z powodu obaw, iż wirus ten może być użyty jako niszcząca postać bioterroryzmu. Tak przynajmniej wynika z listu opublikowanego w amerykańskich przeglądach naukowych Nature i Science, w zeszłym tygodniu.... czytaj więcej

Wirus H3N2: trzy nowe przypadki w Stanach Zjednoczonych

Władze sanitarne w Stanach Zjednoczonych doniosły o trzech nowych przypadkach infekcji związanych z nowym wirusem grypy pochodzenia świńskiego. czytaj więcej

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy