Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Nowy przypadek raka u kobiety z protezami piersi PIP

Nowy przypadek raka u kobiety z protezami piersi PIP

dodane 2011-12-13 12:36

W czwartek, francuska agencja AFSSAPS ogłosiła, iż stwierdzono nowy przypadek raka u kobiety, która miała wadliwe piersiowe implanty PIP. Te nowe informacje usprawiedliwiają wzmocnienie zaleceń, jak uważa agencja AFSSAPS (Agence française de sécurité sanitaire des produits de santé, francuska agencja ds. bezpieczeństwa sanitarnego produktów zdrowotnych).Chwilę po tym jak francuska agencja właśnie zaktualizowała zalecenia dotyczące protez PIP, podano do wiadomości publicznej inną niepokojącą nowinę. Drugi przypadek raka piersi został wykryty u kobiety mającej wadliwe implanty PIP.

Dwa tygodnie po ogłoszeniu zgonu innej pacjentki, dotkniętej anaplastycznym chłoniakiem wielkokomórkowym. W następstwie tego wydarzenia, francuska agencja ds. bezpieczeństwa sanitarnego produktów zdrowotnych stwierdziła, iż dla tej kobiety nie istniały żadne związki między implantami a tego typu rakiem.

Ale ten nowy przypadek na nowo budzi żywą debatę na temat bezpieczeństwa i zagrożeń dla kobiet, związanych z tymi protezami PIP, które dodatkowo prezentują wysoki poziom pęknięć, kiedy zostaną wszczepione do ciała. Poziom znacznie większy niż dla produktów innych producentów implantów piersiowych.

Według informacji, kobieta miała cierpieć na gruczolakoraka piersi. Biorąc pod uwagę nowe fakty, francuskie ministerstwo zdrowia poprosiło kompetentne agencje zdrowia oraz towarzystwa naukowe, aby na nowo opracowały specyficzne zalecenia dla lekarzy, obejmujące sposoby diagnozy, ewentualną obserwację oraz ewentualne usunięcie protezy.

Nowe rekomendacje mają być odstępne jeszcze w tym miesiącu, wyjaśniła w komunikacie francuska agencja ds. bezpieczeństwa sanitarnego produktów zdrowotnych.

W oczekiwaniu, agencja AFSSAPS zaleca kobietom konsultacje z lekarzem albo z chirurgiem, aby skorzystać z systematycznego badania klinicznego, tak samo jak i z odpowiednich badań radiologicznych.

Agencja AFSSAPS precyzuje jednocześnie, że każe pęknięcie protezy, podejrzenie pęknięcia, albo wyciek, powinny prowadzić do natychmiastowego usunięcia implantu, tak samo jak i drugiej protezy, nawet jeżeli nie ma wobec niej żadnych podejrzeń. Ale pacjentki powinny porozmawiać ze swoimi lekarzami na temat prewencyjnego usunięcia protezy, nawet jeśli nie ma żadnego klinicznego objawu zniszczenia takiego implantu.

Protezy PIP: oskarżenie dla lekarza i kliniki w Hiszpanii

W Hiszpanii, chirurg estetyczny oraz prywatna klinika zostali właśnie skazani i zobowiązani do wypłacenia odszkodowania pewnej pacjentce, u której niesławne już protezy PIP po prostu pękły. czytaj więcej

Operacje plastyczne coraz popularniejsze

Globalny rynek operacji plastycznych wzrósł o 10% w roku 2012 i wydaje się, że będzie się rozwijał w takim samym tempie w 2013, jak informuje raport IMCAS, czyli francuskiej organizacji skupiającej chirurgów plastycznych i dermatologów.... czytaj więcej

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy