Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Nowy lek na raka jelita grubego okazał się nieskuteczny

Nowy lek na raka jelita grubego okazał się nieskuteczny

dodane 2013-01-14 09:46

Ostanio przeprowadzone próby kliniczne wykazały, że eksperymentalny lek na raka jelita grubego wyprodukowany przez firmy ArQule Inc i Daiichi Sankyo Co Ltd nie zwiększa przeżywalności pacjentów. Badania, w których brało udział 122 pacjentów chorych na raka jelita grubego nieodpowiadającego na leczenie lub w fazie nawrotu, nie osiągnęły również swego dodatkowego celu.

Dodatkowy cel polegał na wykazaniu, że wspomniany farmaceutyk wzmaga działanie leku o nazwie tivantinib.

Lek tivantinib został stworzony z myślą o leczeniu raka wątrobowokomórkowego i raka wątroby.

Wyniki wspomnianego badania są ostatnim z serii niepowodzeń, których doświadczyło przedsiębiorstwo farmaceutyczne w pracach dotyczących leków w ostatnich miesiącach.

W ostatnim, środkowym etapie prób klinicznych, pacjentom podawano albo tivantinib w połączeniu ze starszymi lekami - irinotecanem i cetuximabem - albo placebo w kombinacji z tymi samymi lekami.

Wyniki pokazały, że medykament zwiększył czas przeżycia wolny od progresji (PFS) u pacjentów, jednak poprawa ta nie była znacząca statystycznie (8,3 miesiąca u pacjentów zażywających lek w porównaniu z 7,3 miesiąca w grupie placebo).

ArQuel związał się z Daiichi Sankyo w grudniu 2008 r. w celu rozwinięcia tivantinibu w USA, Europie, Południowej Afryce i innych regionach.

Według Daiichi, przedsiębiorstwa planują kontynuowanie rozmów z naukowcami, aby ustalić dalsze działania w sprawie leku przeciwko tego typu nowotworom.

Rak jelita grubego: nowy test przepowiadający ryzyko

Francuskie badaczki z instytutu INSERM właśnie opracowały test, który pozwala przewidzieć ryzyko zachorowania na raka jelia grubego u pacjentów, którzy przeszli operację z powodu łagodnych polipów. Test ten opiera się na obecności proteiny nazywanej progastryną.... czytaj więcej

Rak jelita grubego: nowy lek zatwierdzony w Europie

Francuskie laboratorium farmaceutyczne Sanofi poinformowało w tym tygodniu, iż lek Zaltrap został zatwierdzony do sprzedaży przez władze regulacyjne Unii Europejskiej. Specyfik jest wskazany w leczeniu raka jelita grubego. czytaj więcej

Objawy raka jelita grubego

Rak jelita grubego może znajdować się w każdej części jelita. Jest to choroba atakująca komórki jelita. Do zdiagnozowania schorzenia może dojść przy pomocy badania, tzw. kolonoskopii. Objawy raka jelita grubego w dużym stopniu zależą od umiejscowienia guza i od poziomu zaawansowania choroby.... czytaj więcej

Witamina D pomaga zapobiegać i leczyć raka jelita grubego

Ludziom, którzy nigdy nie mieli raka jelita, składnik pomaga zapobiec jego powstaniu. Osobom, u których zdiagnozowano chorobę, witamina D może przedłużyć życie. Pierwsze takie badania, mające na celu znalezienie bezpośredniego związku między witaminą D a reakcją immunologiczną organizmu na raka, pokazują też, jak witamina D p... czytaj więcej

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

rak

No to znowu należy zwrócić szczególną uwagę na chemoprewencję, skoro lek nieskuteczny....

03-03-2013 10:09

~rakborak

Dodaj komentarz

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy