Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Nguyen Thi Phuong, kobieta z Wietnamu, która w ciągu zaledwie kilku dni postarzała się o 50 lat

Nguyen Thi Phuong, kobieta z Wietnamu, która w ciągu zaledwie kilku dni postarzała się o 50 lat

dodane 2011-10-20 14:14

Myśl o przejściu z wieku 23 lat do wieku 73 lat może być dość frustrująca, nawet jeśli mamy na to pięćdziesiąt lat, żeby się przyzwyczaić. Ale czy potraficie wyobrazić sobie, że przechodzicie fizyczny, pięćdziesięcioletni proces starzenia w ciągu zaledwie paru dni? Przerażające.


Ale tego właśnie doznała pewna 23-letnia Wietnamka, Nguyen Thi Phuong, która zażyła różne leki, aby pozbyć się swędzącej alergii, której doznała po zjedzeniu owoców morza. Mieszanka medykamentów sprawiła, że jej skóra zapadła się i pomarszczyła w ciągu kilku dni.

Sąsiedzi Nguyen Thi Phuong stwierdzają, że kobieta jest nierozpoznawalna, zupełnie nie przypomina dawnej młodej siebie – jedynie jej głos i jej czarne włosy zdradzają, że jest to młoda, dwudziestokilkuletnia dziewczyna, donosi Tuoi Tre News.

Przyczyny błyskawicznego starzenia

Dokładna przyczyna tak błyskawicznego postarzenia Wietnamki w dalszym ciągu nie jest znana lekarzom. Jedną z wysnuwanych hipotez jest bardzo rzadka choroba nazywana lipodystrofią. Druga hipoteza mówi o skutkach ubocznych zażycia zbyt dużej ilości leków steroidowych.

Aczkolwiek, ostatnie badanie przeprowadzone w szpitalu uniwersyteckim Ho Chi Minh City Medicine and Pharmacy University Hospital pokazuje, że Nguyen Thi Phuong może cierpieć z powodu mastocystozy.

Co to jest lipodystrofia?


Lipodystrofia to bardzo rzadka dolegliwość, która sprawia, że warstwa tkanki tłuszczowej, znajdująca się pod powierzchnią skóry, zaczyna się dezintegrować, podczas gdy skóra w dalszym ciągu rośnie w zastraszającym tempie, jak wyjaśniają lekarze.

Co to jest mastocytoza?

Mastocystoza to nieuleczalna choroba spowodowana przez obecność zbyt wielu mastocytów, czyli komórek tucznych.

Dodatkowe testy są jednakże potrzebne, które pozwolą określić, czy Wietnamka rzeczywiście ma tę chorobę, zanim zacznie leczenie. Ale lekarze generalnie są pozytywnie nastawieni donośnie możliwych rezultatów. Leczenie może przywrócić około 50% - 70% jej skóry, jak podaje Thanh Nien News.

Nguyen Thi Phuong oraz jej mąż pozostają razem w tym ciężkim doświadczeniu i planują przyszłość. On ciągle mnie kocha, tak jak kiedyś, i to mimo faktu, że wyglądam staro i brzydko. Z nim, czuję się odważniejsza, czuję, że mogę żyć i pracować, zwierzyła się młoda Wietnamka. Pozostaje czekać po prostu na wyniki testów.

Czy Wietnamka może cierpieć na progerię?

Zjawisko, z powodu którego cierpi ta kobieta, różni się od progerii. Progeria jest nazywana również zespołem Hutchinsona-Gilforda. Progeria jest bardzo rzadką chorobą, która sprawia, że dzieci starzeją się dziesięć razy szybciej niż normalnie.

Objawy progerii to wypadanie włosów, nieproporcjonalnie wielka głowa, widoczne naczynia krwionośne, a także dyslokacja biodra oraz sztywne stawy. Choroba ta pojawia się w okolicach pierwszych urodzin.

Progeria jest spowodowana nadmiarem białka progeryny. Progeryna jest proteiną, którą wszyscy mamy, ale w bardzo niskich ilościach. Progeryna niszczy komórki, prowadząc w ten sposób do procesu starzenia.

Antyoksydanty w brokułach mogą pomóc w progerii

Ostatnie badania wykazują, ze jądra komórkowe dzieci chorych na rzadką chorobę, progerię, nie radzą sobie z rozbijaniem i pozbywaniem się wadliwych białek. Ich wyniki sugerują również, że antyoksydanty zawarte w brokułach mogą pobudzać oczyszczanie się organizmu z wadliwych białek, a co za tym idzie, redukować efekty choroby.... czytaj więcej

Objawy progerii

Progeria to rzadka choroba genetyczna, wywołana mutacją genu LMNA, który odpowiedzialny jest za syntezę białka, wpływającego na strukturę błony jądra komórkowego. Co ważne mutacja ta nie powstaje na skutek dziedziczena, lecz w chwili poczęcia.... czytaj więcej

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy