Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Narzędzie analizy potu użyteczne dla diabetyków

Narzędzie analizy potu użyteczne dla diabetyków

dodane 2011-09-10 09:10

Badacze norwescy opracowali narzędzie pozwalające zmierzyć poziom glukozy we krwi testując pocenie się u osób cierpiących na cukrzycę.

Skład chemiczny potu zmienia się w momencie, kiedy spada poziom glukozy, co pozwala temu nowemu urządzeniu pomiarowemu wykryć zmiany we krwi.

Aplikacja pozwala powiązać urządzenie z inteligentnym telefonem, który wysyła sygnał w momencie, kiedy poziom glukozy osiąga krytyczny próg.

Ten „potometr” będzie bardzo użyteczny dla pacjentów, którzy niekoniecznie mają symptomy zawiadamiające o rosnącym pozimie glukozy, takie jak przede wszystkim palpitacje, intensywne uczucie głodu albo obfite pocenia.

Na dzień dzisiejszy, jedynym sposobem na pomiar glukozy we krwi jest posługiwanie się czytnikiem glikemii. Zaletą naszego nowego urządzenia pomiarowego jest to, że diabetycy nie muszą już kłuć się czytnikiem glikemii, aby dokonać odczytu poziomu glukozy we krwi.

Wszystko, co musicie zrobić, to przyklejenie elektrody do skóry, wyjaśnia badacz Orjan Martinsen, z uniwersytetu w Oslo.

Aby móc wykonać wiarygodne badanie, elektroda ta musi być jednak w stałym kontakcie ze skórą.

Jak uważa kanadyjskie towarzystwo cukrzycy, ponad dziewięć milionów Kanadyjczyków cierpi na cukrzycę albo stan przedcukrzycowy. Dziesięć procent z nich jest dotkniętych cukrzycą typu 1.

Odkrycie "czujnika glukozy" w mózgu pomoże opracować nowe metody leczenia cukrzycy

"Czujnik glukozy" to enzym znajdujący się w mózgu, który odgrywa kluczową rolę w wykrywaniu i kontrolowaniu poziomu glukozy we krwi. To podstawowy mechanizmem, który  wydaje się łączyć zarówno cukrzycę typu 1 i typu 2 ? uważają amerykańscy badacze, którzy sugerują, że ich odkrycie może doprowadzić do opracowania nowych metod... czytaj więcej

Odkryto sensor glukozy, który może pomóc w leczeniu cukrzycy

Istnieje enzym w mózgu, który odgrywa kluczową rolę w wykrywaniu i kontroli poziomu glukozy we krwi. Mechanizm jego działania zdaje się mieć związek zarówno z cukrzycą typu 1, jak i typu 2, twierdzą amerykańscy badacze. Sugerują oni, że odkrycie może doprowadzić do opracowania nowych metod leczenia cukrzycy.... czytaj więcej

Mierzenie poziomu cukru we krwi za pomocą lasera?

Naukowcy pracują nad sposobem wykorzystania technologii laserowej do pomiaru stężenia glukozy we krwi w sposób nieinwazyjny. Chociaż nie jest jeszcze to całkowicie możliwe dla celów użytkowania codziennego to naukowcy już teraz posiadają urządzenie laserowe, które jest przenośne i będzie mogło być wykorzystywane w domu.... czytaj więcej

Wywiad z prof. Leszkiem Czupryniakiem: Cukrzyca - objawy, powikłania. Nowoczesne metody leczenia cukrzycy

Cukrzyca to choroba cywilizacyjna. W Polsce boryka się z nią blisko 2 mln Polaków. Ponad połowa chorych nie wie, że jest chora, nie leczy cukrzycy, co może niestety może skutkować groźnymi powikłaniami. Na jakie objawy zwracać uwagę, jak radzić sobie z chorobą i jakie możliwości leczenia mają Pacjenci w Polsce - na te i inne pytani... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy