Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Męska łysina związana z ryzykiem ataku serca?

Męska łysina związana z ryzykiem ataku serca?

dodane 2013-04-17 10:54

Mężczyźni, który tracą włosy, mogą mieć poważniejszy powód do zmartwienia niż sam wygląd. Nowe badanie pokazuje bowiem, że łysiejący mężczyźni są bardziej zagrożeni zawałem serca. A im więcej włosów tracą, tym większe jest ryzyko. Naukowcy z Uniwersytetu w Tokio przyjrzeli się 6 badaniom, w tym 4 ze Stanów Zjednoczonych.

Prace te objęły w sumie 37 000 uczestników.

Okazało się, że mężczyźni, którzy utracili więcej niż 1/3 swojej czupryny, byli o 32% bardziej zagrożeni chorobą wieńcową w porównaniu do panów, których włosy pozostały na swoim miejscu.

Analiza ukazała się w BMJ Open .

Kiedy naukowcy przyjrzeli się jedynie mężczyznom poniżej 55 roku życia, pojawił się podobny wzorzec. Łysiejący mężczyźni w tej grupie wiekowej byli o 44% bardziej zagrożeni chorobą wieńcową.

Co więcej, mężczyźni, którzy tracili włosy na skroniach oraz na czubku głowy, byli o 69% bardziej zagrożeni chorobą wieńcową niż ci, którzy mieli włosy.

Natomiast panowie, którzy łysieli tylko na czubku, byli zagrożeni bardziej o 52%.

Mężczyźni, którzy tracili włosy tylko na skroniach, byli zagrożeni bardziej o 22% od pozostałych.

Utrata włosów jest powszechna pośród starszych mężczyzn. Około 65% panów doświadcza znaczącej utraty włosów przed 60 rokiem życia.

Naukowcy wysnuwają różne hipotezy, aby wyjaśnić te odkrycia. Być może łysina wskazuje na odporność na insulinę; być może na chroniczne zapalenie; a być może na wzrost wrażliwości na testosteron – wszystkie te czynniki są powiązane bezpośrednio bądź pośrednio z chorobą serca.

Objawy łysienia dziedzicznego

Można stwierdzić, że objawy łysienia dziedzicznego to jasna sprawa, czyli po prostu wypadanie włosów. Jednak zanim zaczniemy tracić włosy, nasz organizm wysyła sygnały ostrzegawcze. czytaj więcej

Objawy łysienia rozlanego

Łysienie rozlane charakteryzuje się ogólnym wypadaniem włosów z całej głowy. Choroba ta trwa nawet do pół roku, po czym włosy regenerują się i odrastają. Może dotyczyć zarówno mężczyzn jak i kobiet. czytaj więcej

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy