Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Leki przeciwhistaminowe redukują złe wspominania

Leki przeciwhistaminowe redukują złe wspominania

dodane 2013-10-24 09:16

Naukowcy z Uniwersytetu w Szwajcarii odkryli nowe leki, które mogą pomóc w leczeniu zespołów pourazowych(PTSD). Swoje badania opublikowali w czasopiśmie PNAS.

Według Narodowego Instytuty Zdrowia Psychicznego, PTSD dotyka około 7,7 mln dorosłych Amerykanów, ale jak się okazuje, dzieci również mogą cierpieć z powodu tej choroby.

Objawy PTSD

U panów najczęstszymi objawami są złe sny i przerażające myśli. U wszystkich chorych występuje bardzo często poczucie winy, uczucie drętwienia emocjonalnego, brak zainteresowania, częste zapominanie o wydarzeniach, a także strach, uczucie niepokoju i trudność w zasypianiu.

Badania nad lekiem

Naukowcy , w tym prof Andreas Papassotiropoulos z Wydziału Psychologii na Uniwersytecie w Bazylei , prowadzili badania w celu oceny genetycznej podwaliny PTSD. Jak się okazało, lek przeciwhistaminowy wchodzi w interakcję z produktem genu i w w ten sposób zmniejsza nagromadzenie negatywnych myśli.

Ciekawym zjawiskiem okazał się fakt, iż leki przeciwhistaminowe już w pierwszej dawce spowodowały reakcję w organizmie, dzięki której negatywne wspomnienia u pacjentów zostały znacznie zredukowane.

Jak twierdzą autorzy, badania te traktować można jako punkt wyjściowy do identyfikacji związków modelujących pamięć, a wyniki pozwolą wpłynąć na skuteczne leczenie PTSD. Naukowcy planują w najbliższym czasie kolejne badania, w trakcie których będą próbować tworzyć leki wzmacniające pamięć.

Więcej złych wieści o suplementach: witamina E może być ryzykowna dla prostaty

Kolejny suplement diety pod ostrzałem. Dzienna dawka witaminy E może zwiększyć u mężczyzn ryzyko raka prostaty, mówi pewne badanie, finansowane przez Narodowy Instytut Raka (National Cancer Institute). Badacze bowiem odkryli bardzo niepokojący związek, kiedy badali działanie antyoksydantów na zdrowie mężczyzn.... czytaj więcej

Objawy myśli natrętnych

Myśli natrętne jest to bardzo dręczące schorzenie, które pojawia się znikąd i dotyka wiele osób. Mogą one prowadzić do depresji. Zazwyczaj nie są one groźne jednak stają się uciążliwe dla osoby nimi dotkniętej. Istnieje znacząca różnica pojawiającymi się myślami urojonymi a myślami natrętnymi.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy