Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Lek do przemywania oczu pomoże uniknąć objawów wirusowego zapalenia spojówek

Lek do przemywania oczu pomoże uniknąć objawów wirusowego zapalenia spojówek

dodane 2011-10-13 14:45

Badacze ze Szwecji pracują aktualnie nad lekiem przeciwko wirusowemu zapaleniu spojówek. Lek ten ma pozwolić na wyeliminowanie symptomów tej nieprzyjemnej choroby. Aktualnie, płyn ten musi przejść przez fazę pób klinicznych.


Badanie zostało opisane w przeglądzie naukowym Journal of Medicinal Chemistry.

Redaktorzy badania opracowali płyn do przemywania oczu, który nie pozwala temu bardzo zaraźliwemu wirusowi na przytwierdzanie się do rogówki i do powodowania infekcji. Pozwala on w ten sposób na zapobieganie problemom związanym z zapaleniem spojówek.

Walka z objawami zapalenia spojówek

Wirusowe zapalenie spojówek charakteryzuje się cieczą płynącą z oczu, zapaleniem powiek, zaczerwienieniem oczu, uczuciem pieczenia oczu, a także problemami wzroku. Niektóre objawy mogą utrzymywać się od 1 tygodnia od 3 tygodni, a zaburzenia wzroku mogą trwać nawet kilka miesięcy.

Eksperci ze specjalistycznej strony WedMD stwierdzają, że krople opracowane przez szwedzkich naukowcow nie zostały jeszcze przebadane w próbach klinicznych. Ale, badacze są przekonani, iż mają one wielki potencjał.

Badanie to zostało sfinansowane przez Adenovir Pharma AB. Firma ta ma nadzieję, iż próby kliniczne nad nowym płynem do przemywania oczu będą mogły się zacząć już pod koniec tego roku.

Zapalenie spojówek jest chorobą bardzo ciężką i kłopotliwą, wyjaśnia Ulf Ellervik, profesor mikrobiologii na uniwersytecie w Umea w Szwecji, na stronie internetowej WebMD. Jeśli jedna osoba w rodzinie złapie zapalenie spojówek, można spodziewać się, że cała reszta również ucierpi wkrótce z tego samego powodu.

Taki płyn więc na pewno przyda się wszystkim chorym – zarówno pod kątem zapobiegania chorobie, jak i uśmierzania nieprzyjemnych objawów, jakie się z nią wiążą.

Objawy atopowego zapalenia spojówek i rogówki

W artykule przedstawiamy objawy atopowego zapalenia spojówek i rogówki. Alergiczne zapalenie spojówek to ich stan zapalny. Doelgliwość spowodowana jest uczuleniem na alergeny. czytaj więcej

Objawy zapalenia spojówek u dzieci

Przyczyny pojawienia się zapalenia spojówek u dzieci są różne, dlatego też od etiologii zapalenia, zależeć będą objawy, które mu towarzyszą. Wśród najczęstszych przyczyn zapalenia spojówek u dzieci wyróżnić można odczynniki alergiczne oraz długotrwałe patrzenie na uruchomiony monitor.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy