Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Imbir zmniejsza  stany zapalne, bóle i migreny oraz pomaga w trawieniu

Imbir zmniejsza stany zapalne, bóle i migreny oraz pomaga w trawieniu

dodane 2014-06-30 10:45

W Chinach imbir wykorzystywany jest od ponad 2000 lat do leczenia nudności, problemów żołądkowych oraz zapalenia stawów. Okazuje się jednak, że może on dawać również ukojenie przy takich dolegliwościach jak: stany zapalne, bóle i migreny. Pomaga także przy cukrzycy. Wykazano nawet, że imbir może pokonać kilka rodzajów komórek nowotworowych.

Poprawa trawienia

Imbir spożyty po posiłku oczyszcza podniebienie i zatoki. Pomocny jest on również dla układu pokarmowego. Jak donoszą badacze, imbir wspomaga trawienie dzięki stymulowaniu soków trawiennych i śliny oraz poprzez przeniesienie zawartości żołądka do jelita cienkiego. Stanowić może zatem doskonałą alternatywę dla osób cierpiących na niestrawność.

Zmniejszenie stanów zapalnych

Zdaniem ekspertów zapalenie jelita grubego może prowadzić do raka jelita. Badania opublikowane w czasopiśmie Cancer Prevention Research wykazały, że imbir podawany grupie badanej spowodował zmniejszenie stanu zapalnego w obrębie jelita grubego w ciągu 30-stu dni. Celem eksperymentu było udowodnienie, że ryzyko zachorowania na raka jelita grubego można zmniejszyć, eliminując zapalenie tego narządu.

Łagodzenie bólu

Badania wykazały również, że imbir niweluje ból stawów. Co więcej, roślina dodana do oleju stosowanego przy okazji masażu, może zmniejszyć dolegliwości pojawiające się w obrębie kolan.

Zmniejszenie nudności

Naukowcy donoszą, ze spożycie 1-ego grama imbiru dziennie może przyczynić się do zmniejszenia wymiotów i nudności (również w czasie ciąży). Imbir można spożywać w postaci herbaty zawierającej plasterki rośliny oraz miód. Natomiast przed podróżą można zażyć imbir w kapsułkach, bo ograniczy nudności i wymioty w czasie jazdy.

Inne korzyści

Imbir może także zapobiegać powstawaniu zakrzepów krwi oraz obniżać poziom cholesterolu. Ponadto mogą zostać złagodzone takie dolegliwości jak: bóle menstruacyjne, skurcze poranne, kaszel, kolka, wzdęcia, biegunka, zapalenie oskrzeli, ból żołądka i kłucie w klatce piersiowej.

Zatem imbir, z tak wieloma dobroczynnymi właściwościami, może stać się alternatywną formą walki z bólem i licznymi dolegliwościami.

Katarzyna Łukawska

Objawy nudności

Nudności są bardzo pospolitą dolegliwością, której każdy człowiek niejednokrotnie w życiu doświadczył. Jest to nieprzyjemne, niebolesne, subiektywne odczucie silnej potrzeby zwymiotowania Mogą mu towarzyszyć: ślinotok, zblednięcie skóry i potliwość. Nudności zazwyczaj poprzedzają wymioty i odruchy wymiotne, chociaż mogą wystę... czytaj więcej

Terapia świetlna może pomóc w leczeniu bólu

Na Uniwersytecie Stanforda odkryto niekonwencjonalną metodę łagodzenia bólu. Okazuje się, że zamiast połykania dużej ilości pigułek, można będzie korzystać z terapii świetlnej, która ma likwidować największe dolegliwości bólowe. Odkrycie naukowców może zrewolucjonizować obecne podejście do uśmierzania bólu.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy