Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Ich mózg jest inny

Ich mózg jest inny

dodane 2011-12-21 08:16

Mózgi psychopatów są inne od mózgów innych ludzi i posiadają mniej połączeń między korą przedczołową a jądrem migdałowatym, donosi ostatnie badanie przeprowadzone przez badaczy amerykańskich.

Aby dotrzeć do takich wniosków, naukowcy z uniwersytetu Wisconsin-Madison przestudiowali drogą obrazowania medycznego mózgi dwudziestu więźniów, którzy zostali zdiagnozowani jako psychopaci, z mózgami innych dwudziestu więźniów, którzy nie zostali zdiagnozowani w tym kierunku, ale popełnili identyczne zbrodnie.

Obrazowanie pozwoliło stwierdzić, że połączenia między tymi dwoma wymienionymi wyżej strefami mózgu był znacznie mniej liczne.

Przypomnijmy, że  kora przedczołowa i jądro migdałowate są związane z uczuciami takimi jak empatia oraz poczucie winy, a także strach.

Badacze stwierdzili również, że istnieje problem w strukturze włókien istoty białej łączącej te dwie strefy. Te dwie struktury mózgu, które są uważane za regulujące emocje oraz zachowania społeczne, wydają się u psychopatów nie komunikować w sposób, w jaki powinny to robić, stwierdzają badacze we wnioskach swojego badania.

Naukowcy amerykańscy spodziewają się, że prace te pozwolą lepiej zrozumieć zachowanie psychopatów oraz przebadać nowe ścieżki terapii.

Psychopatia jest charakteryzowana impulsywnym zachowaniem, antyspołecznym, mogącym prowadzić nawet do zbrodni. Jest ona oparta na zaprzeczeniu indywidualności drugiej osoby oraz na braku poczucia winy.

Rezultaty tych prac zostały opublikowane w naukowym przeglądzie Journal of Neuroscience .

Objawy osobowości dyssocjalnej

Osobowośc dyssocyjna to zaburzenia psychiczne, które powodują zachowania sprzeczne u chorych jednostek z normami przyjętymi przez środowisko. Zaburzenia rozwijają się już od najmłodszych lat, a na ich rozwój wpływa wiele czynników. czytaj więcej

Facebook. Czy jest tam kto?

Wraz ze wzrostem popularności internetu rośnie także liczba psychopatologii, które znajdują swoje przyczyny właśnie w świecie wirtualnym. Przykładem takich zaburzeń może być nie tylko zwykłe uzależnienie od internetu, ale także również zaburzenia urojeniowe z wirtualnymi związkami w tle.... czytaj więcej

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Ich mózg jest inny !!

Wiadomość wydaje mi sie z gatunku "Amerykańscy uczeni na grantach korporacji odkryli". Sprostytuowanie prawie wszystkich dziedzin nauki przez handl...

27-12-2015 15:37

~Alefa

Dodaj komentarz

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy