Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Grypa ptasia ma się świetnie w Wietnamie i w Kambodży

Grypa ptasia ma się świetnie w Wietnamie i w Kambodży

dodane 2012-01-27 09:27

Po Chinach i Indonezji, przyszła kolej na Wietnam i na Kambodżę: państwa te sygnalizują kolejne śmiertelne przypadki ptasiej grypy.

Od kwietnia 2010 roku, nie odnotowano żadnego przypadku zgonu z powodu ptasiej grypy w Wietnamie. Przypomnijmy, że kraj ten był najbardziej dotknięty tą chorobą w latach 2003 – 2009: jak podała Światowa Organizacja Zdrowia, naliczono wtedy aż 59 ofiar tej grypy.

Ale makabra powraca wraz ze śmiercią młodego Wietnamczyka (18-letni chłopak), kilka dni temu. W tym samym czasie, dwuletnie dziecko zmarło z powodu tej choroby w Kambodży, jak podały oficjalnie władze tego kraju, w zeszły czwartek.

Ze swej strony, Państwo Środka potwierdza nowy zgon w ciągu jednego miesiąca. Druga ofiara, mężczyzna w wieku 39 lat, pochodzący z prowincji Guizhou (południe Chin), był dotknięty niewyjaśnioną gorączką od dnia 6 stycznia 2012 roku. Ale jego stan bardzo nagle się pogorszył od czwartku.

Jak podaje chińska agencja prasowa, analizy laboratoryjne pozwoliły potwierdzić, że mężczyzna zmarł z powodu infekcji H5N1.

Na tę chwilę, siedemdziesiąt jeden osób, które miały kontakt z tą ofiarą, nie objawia żadnych anormalnych symptomów, stwierdziły władze zdrowotne w prowincji Guizhou. Tym bardziej, do tej pory u żadnej z tych osób, u których przeprowadzono testy na obecność wirusa grypy A(H5N1) nie stwierdzono pozytywnego rezultatu w kierunku tego wirusa.

Lek oseltamivir został zaproponowany personelowi szpitalnemu, który miał kontakt z tym człowiekiem, ale na razie nie ma powodów do niepokoju, jak donosi strona informacyjna actualites-news-environnement.com.

Chiny: 150 000 kurczaków wybitych z powodu ptasiej grypy

Chińskie ministerstwo rolnictwa właśnie ogłosiło, iż konieczne było uśmiercenie ok. 150 000 ptaków z powodu ptasiej grypy, która panuje w regionie Xinjiang. Do tej pory, jak podaje chińskie ministerstwo, grypa ptasia spowodowała śmierć 1 600 kurczaków oraz zaraziła 5 500 innych.... czytaj więcej

Ptasia grypa: piąty przypadek śmiertelny w Indonezji

Indonezyjskie ministerstwo zdrowia powiadomiło dziś o piątym zgonie z powodu ptasiej grypy, jaki zarejestrowano w tym kraju od początku roku. Tym razem chodzi o młodą, dwudziestoczteroletnią dziewczynę. Ta nowa śmierć, o której właśnie doniesiono, potwierdza ponowne pojawienie się choroby, jak każdego roku, w okresie zimowym.... czytaj więcej

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy