Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Dystrofia mięśniowa: lek zawodzi w badaniach

Dystrofia mięśniowa: lek zawodzi w badaniach

dodane 2013-09-24 08:11

Eksperymentalny lek na dystrofię Duchenne’a, testowany przez firmę GSK i Pronensa, właśnie zawiódł w późnej fazie próby klinicznej. Drisapersen, bo tak nazywa się ów lek, nie wykazał statystycznie znaczącej różnicy w poprawie dystansu, który mogą przejść pacjenci w ciągu 6 minut, w porównaniu z placebo.

GSK i Prosensa zapowiadały wcześniej lek jako „przełomową terapię” tej nieuleczalnej choroby, choć już w ostatnim miesiącu komunikat firmy GSK poinformował, że pewna liczba pacjentów leczonych drisapersenem może nie uzyskiwać znaczących efektów.

Aktualnie obydwa laboratoria planują zrealizowanie badań nad wynikami tej próby klinicznej, aby upewnić się, czy drisapersen ma przed sobą jakąś przyszłość.

Carlo Ruso, dyrektor jednostki badań nad rzadkimi chorobami w GSK, mówi: - Wiemy, że wyniki tej próby to smutne wieści dla pacjentów cierpiących na dystrofię Duchenne’a i ich rodzin .

Nie jest to jedyny lek na tę chorobę, nad którym trwają właśnie prace, gdyż zajmuje się tym także konkurencyjna firma Sarepta Therapeutics, choć na tę chwilę nie znamy jeszcze żadnych szczegółów.

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy