Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Dlaczego zapominanie jest dobre dla twojej pamięci?

Dlaczego zapominanie jest dobre dla twojej pamięci?

dodane 2011-10-27 14:04

Ponieważ zapominanie może pozwolić ci pamiętać. Wyjaśnienia. Taka jest konkluzja z nowego badania przeprowadzonego na Uniwersytecie Illinois w Chicago (University of Illinois). Nie bylibyśmy w stanie przechowywać nowych informacji, gdybyśmy czegoś nie zapomnieli.


Pamiętanie jest trudne. Myślenie jest trudne, podsumowuje jeden z badaczy przeprowadzający te prace, Ben Storm.

Wspomnienia mogą całkowicie zawładnąć naszym życiem i sprawić, iż niemożliwe będzie nauczenie się i uzyskanie nowych rzeczy, o ile zostawimy je samym sobie. Mogą też po prostu przeciążyć pozostałą pamięć.

W badaniu, o którym mowa, Ben Storm wraz ze swoimi kolegami, dał grupie ludzi listę słów, gdzie wszystkie słowa były ze sobą powiązane (na przykład, lista ptaków). Ludzie musieli zapamiętać połowę ptaków, które znajdowały się na liście.

Przy okazji, Ben Storm stwierdził: to sprawi, że zapomnicie drugą połowę ptaków na liście. W tym wypadku, zapomnienie drugiej połowy słów z listy jest dobrą rzeczą, podsumowuje Ben Storm.

W dodatku, ludzie, którzy byli w stanie zapomnieć bezużyteczne informacje, zdawali się być lepszymi w rozwiązywaniu problemów i w zapamiętywaniu ważnych rzeczy (nawet jeśli nie byli skoncentrowani), dodał jeszcze naukowiec.

Musimy być zdolni do odświeżania naszej pamięci, żebyśmy mogli pamiętać i myśleć o rzeczach, które w danym momencie są istotne.

Badanie, o którym mowa, zostało opublikowane w dzienniku naukowym Current Directions in Psychological Science.

Nawet jeśli zapominanie rzeczy zdaje się służyć dobrym celom, to jednakże takie zamrażanie mózgu może być denerwującym problemem w życiu codziennym. Dlatego też, jeśli zdarza się to i tobie, oto kilka porad, które pozwolą codziennie odświeżyć mózg:

Po pierwsze, często naszą reakcją na zapomnienie o czymś jest zdenerwowanie faktem, iż zapomnieliśmy. Jeśli i tobie się to zdarza, jeśli niepokoisz się czymś, o czym powinnaś/powinieneś pamiętać, musisz po prostu iść swoją własną drogą. Rozluźnij się.

Po drugie, może zastosować strategię rozładowującą stres, jak na przykład liczenie od 20 do 1, albo branie kilku głębokich oddechów.

Naucz się z tego śmiać. Przypomnisz sobie później (nawet jeśli jest to o 3 nad ranem).

Czy stres może pogorszyć pamięć?

Nowe badanie pokazuje, że stres może o wiele więcej niż tylko cię wykończyć emocjonalnie i fizycznie. Albowiem, jak sugeruje teraz całkiem nowe badanie, stres może również wpłynąć na twoją pamięć. czytaj więcej

Czy witamina B może poprawić pamięć?

Starsi dorośli, którzy zażywali witaminę B12 oraz suplementy kwasu foliowego przez dwa lata, doświadczyli wielkiej poprawy pamięci krótko- i długoterminowej, jak pokazały testy, w porównaniu do dorosłych, którzy nie zażywali tych witamin. Badanie to zostało przeprowadzone w Australii, a opublikowane w American ... czytaj więcej

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy