Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Dlaczego niektórzy otyli są

Dlaczego niektórzy otyli są "metabolicznie zdrowi"?

dodane 2013-08-29 07:28

Otyłość to bardzo dobrze znany czynnik ryzyka wielu chorób, takich jak nowotwory, choroby serca i cukrzyca. Jednakże nie wszyscy otyli zachorują na te przypadłości i część z nich pozostanie „metabolicznie zdrowa”. Dlaczego tak się dzieje, wyjaśnia nowe badanie University College Cork w Irlandii, opublikowane w Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism.

Naukowcy odkryli, że niższe poziomy zapalenia w ciele są powiązane z byciem „zdrowym metabolicznie”, niezależnie od tego, czy jesteś otyły, czy nie.

Autorka badania dr Catherine Phillips mówi: - Potrzebujemy lepszych metod identyfikowania otyłych ludzi, którym grozi zachorowanie na serce i na cukrzycę.

Markery zapalne to dobry sposób, zdaniem autorów prac, na oznaczanie tych ludzi, którzy mają największe szanse na skorzystanie z medycznych interwencji.

Naukowcy obserwowali 2 040 osób w wieku od 50 do 69 lat, które były częścią badania Cork and Kerry Diabetes and Heart Disease Study , w okresie 2010 – 2011.

Wszystkich uczestników zapytano o styl życia, BMI, przebadano ich markery zapalne oraz profil metaboliczny.

Okazało się, że istnieje powiązanie między markerami zapalnymi a zdrowiem metabolicznym, niezależnie od wagi. Bycie zdrowym metabolicznie oznaczało niskie poziomy białych krwinek oraz wyższe poziomy antyzapalnego hormonu, adiponektyny.

Zapalenie to naturalny proces organizmu – oznacza to, że system odpornościowy wyczuwa zagrożenie i mobilizuje się do odpowiedzi na nie. Ale zbyt duże chroniczne zapalenie jest bardzo złe dla zdrowia.

Rak: bakterie i otyłość zwiększają ryzyko

Otyłość sprzyja pojawieniu się chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca i problemy sercowo-naczyniowe. Według badania Obepi z 2012, ponad 1 400 000 000 ludzi w wieku powyżej 20 lat cierpi na otyłość i w związku z tym zagrożonych jest ciężkimi chorobami. Wiele badań już wykazało wpływ nadwagi na pojawienie się raka piersi, ... czytaj więcej

Otyłość: rosnące zagrożenie dla zdrowia Kanadyjczyków

Stały wzrost poziomu otyłości w kraju może bardzo poważnie dotknąć wydolność kanadyjską w dziedzinie zdrowia, według Conference Board w Kanadzie. W 2008 roku, blisko jedna czwarta populacji Kanadyjskiej była otyła. czytaj więcej

Otyłość wpływa na możliwość nawrotów raka

W świecie nauki zostało już potwierdzone, że osoby cierpiące na otyłość mają zwiększone ryzyko zachorowania na kilka typów nowotworów. Jednak najnowsze badania, przedstawione w 2014 roku na konferencji naukowej American Society of Clinical Oncology, sugerują, że oprócz tego, otyłość zwiększa szansę nawrotu raka, co tym samym daj... czytaj więcej

Otyłość jest chorobą

Amerykańskie stowarzyszenie American Medical Association oficjalnie nazwało otyłość chorobą, czyli przypadłością, która wymaga leczenia i prewencji. Dr Patrice Harris, członek AMA, wyjaśniał, iż uznanie otyłości za chorobę pozwoli zmienić sposób, w jaki społeczność medyczna radzi sobie z tym złożonym problemem.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy