Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Czy chorniczny ból jest dziedziczny?

Czy chorniczny ból jest dziedziczny?

dodane 2014-06-24 18:04

Cztery powszechne objawy bólu chronicznego łączy cząstka genu, sugerująca że być może - przynajmniej w części - mogą być dziedziczone, stwierdzili naukowcy z Wysp Brytyjskich.

Te cztery chroniczne symptomy to: zespół jelita nadwrażliwego, ból miednicy, choroba suchych oczu oraz ból mięśniowo-szkieletowy. Badanie więcej niż 8 tysięcy par bliźniąt, odkryło że dolegliwość była powszechna u identycznej pary dzielącej to samo DNA. Zespół z londyńskiego The King`s College uznał to odkrycie, za mogące zdecydowanie pomóc w radzeniu z tymi wyniszczającymi dolegliwościami. Czynniki środowiska wciąż pełnia rolę w tych czterech objawach, jednakże to w dużej mierze geny powodują, że u kogoś te symptomy wystąpią.

Dziedziczność bólu

Ból chroniczny-  to ból który nie ustępuje albo powraca bez końca, jest powszechny i trudny do zdiagnozowania oraz leczenia. Znawcy bardzo chcą zrozumieć więcej na temat tej dolegliwości, by ulepszyć jakość życia tych, którzy cierpią na co dzień. Eksperci podejrzewają, że niektórzy ludzie mogą mieć genetyczne predyspozycje na chroniczny ból, ponieważ wielu cierpiących dzieli podobny symptom i często mają więcej niż jeden typ stanu chronicznego bólu.

Zespół King`s College z Londynu zdecydował, by badać identycznych i nieidentycznych bliźniaków, albowiem te 2 grupy są doskonałą skalą porównawczą dla prześledzenia dziedziczonych genów - bliźnięta identyczne mają te samo DNA, a nieidentyczne bliźnięta mają inne DNA. Prowadzący badania, doktor Frances Wiliams powiedział:

- To badanie jest jednym z pierwszych, sprawdzających rolę czynnika genetycznego i środowiskowego dla wytłumaczenia powiązań, pomiędzy różnymi schorzeniami bólów chronicznych. Odkrycia jasno dowodzą że chroniczny ból może być dziedziczony w obrębie grona rodzinnego. Z przyszłymi badaniami, te odkrycia mogą prowadzić do leczenie, które może zmienić życie tych, którzy cierpią na te dolegliwości.

Ból śródbrzusza prawego i lewego

Ból zlokalizowany w śródbrzuszu lewym i prawym może oznaczać choroby nerek lub jelit. Choroby nerek, które są przyczyną bólów brzucha w środkowej części, zarówno po lewej, jak i po prawej stronie, to najczęściej kolka nerkowa, odmiedniczkowe  zapalenie nerek oraz zawał nerki. W przypadku, kiedy źródłem bólu  jest problem z je... czytaj więcej

Ból brzucha w okolicy pępka

Uczucie bólu w okolicy pępkowej najczęściej oznacza problem z jelitami. Ból ulokowany w tej części brzucha może być spowodowany zarówno chorobami jelita cienkiego, jak i jelita grubego. Ból w okolicach pępka oznaczać też może ostre zapalenie trzustki oraz tętniak aorty brzusznej.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy